2 dakikada okunabilir

HAZİRAN’A KADAR GEÇERLİ

Geçerlilik süresi 01 Ocak – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında sona ermiş süreli engelli sağlık kurulu raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş kişilerin raporlarının 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli olduğunu belirten Hatice Yakar, raporunu yeniletecek veya ilk defa rapor çıkartacak kişilerin taleplerinin karşılanmaya devam edeceğini ifade etti.

Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Engelli Sağlık Kurul Raporları ve Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER) raporları hakkında sosyal medyada açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın 16 Ocak tarihli yazısında geçerlilik süresi 01 Ocak 2020 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında sona ermiş süreli engelli sağlık kurulu raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporlarının 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli olduğunu belirten Hatice Yakar, Geçerlilik süresi 01 Ocak 2021 tarihi ve sonrasında sona ermiş ya da sona erecek süreli engelli sağlık kurulu raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş olan kişilerin raporları 31 Aralık 2022 tarihine kadar geçerlidir” ifadelerini kullandı.

Hatice Yakar, bu süreçte engelli sağlık kurulu raporunu yeniletmek veya ilk defa rapor çıkartmak talebi ile hastanelere başvuranların taleplerinin karşılanmaya devam edeceğini de vurguladı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri