7 dakikada okunabilir

‘HER ŞEYE RAĞMEN 5’TE 5 YAPACAĞIZ’

Önümüzdeki seçimlerde AK Parti’nin Kütahya’dan beş milletvekili çıkaracağını belirten AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Bundan sonraki seçimde de her şeye rağmen 5 te 5 diyoruz” şeklinde konuştu. Türk ekonomisine yapılan saldırılara da değinen Ceyhun, “Biz bunları aşacağız. Gelecek kuşakların bambaşka bir Türkiye’de yaşayacak” dedi

Motivasyonu, inancı, özgüveni ve aidiyeti yüksek teşkilat mensupları yetiştirmek amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Teşkilat Akademisi Kütahya Eğitim Programı Eğitim Programı tamamlandı.

Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa İl Genel Meclisi Musa Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Melek Mankan, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Usame Doğan, ilçe teşkilatıları ve eğitimciler katıldı.

DÜNYADA CENNET: KÜTAHYA”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun sözlerine Mevlana’nın oğlu Sultan Veled’in Kütahya Gazeli ile başladı. Ceyhun, “Kuruluşun Kurutuluşun Kenti Kütahyamız ateşte açan çiçeklerin çininin diyarı, termalin, sıcak suyun gerçekten hemen hemen her köşeden aktığı ayrı bir cevher, turizmiyle, tarihiyle, kültürüyle Kütahyamız bizce dünyada cennet” dedi.

‘ONURLA GURURLA SÖYLENECEK

BİNLERCE HİZMET’

Geçtiğimiz günlerde partili gençlerle bir çalıştayda bir araya geldiklerini belirten Sebahattin Ceyhun, “Çalıştayda her asaya bir konu belirlemişler imar, şehircilik, tarım gibi masalar oluşturulmuş. O masalarda yaklaşık 40 sayfa klasörler verilmiş. Klasörlerde dünden bugüne belediyecilik hariç iktidarımızın tüm hizmetleri var. Gençlere denmiş ki masanızın konusunda hizmetleri çekin çıkartın bunlardan manşetler oluşturup bir gazete hazırlayın. Ben de katıldım programa ve çok heyecanlandım gerçekten il başkanı olarak ben bile içlerinden o kadar çok hizmeti unutmuşum ki şaşırdım. Hele gençler “ Başkanım bunu da mı biz yaptık” “Bu eskiden nasıl oluyordu ki” şeklinde şaşkınlık içinde hizmetlerimiz tek tek değerlendirdiler. Bir oturum yetmedi ikinci oturum için bir programlama yapıldı” ifadelerini kullandı. Boyun eğmelerine sebep olacak hiçbir hizmetlerinin olmadığını vurgulayan Sebahattin Ceyhun, onurla gururla söylenecek binlerce hizmete imza attıklarını açıkladı.

Herkesin ekonomik sıkıntılardan bahsettiğinden söz eden Ceyhun, bu konuda Cumhubraşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında olduklarını vurguladı. Ceyhun, Erdoğan’ın “Sabredin sonunda olacaklar ülkeyi bambaşka bir noktaya getirecek”  sözlerine sonuna kadar inandığını belirtti.

Esnaf ziyareti sırasında yaşadığı bir anıyı da katılımcılara aktaran Ceyhun, “Bir vatandaşımız, 30 yıldır tır şoförlüğü yapıyorum. Dün Antep’te geldim 30 tünelden geçtim. Hüngür hüngür ağladım. Böyle bir hizmet yok başkanım, biz gittik büyük risklerle hayatımız tehlike altında eşya taşıdık insan taşıdık. İnanın elimde çay bardağı sarsılmadı diyor. O kadar güzel yollar yapmışız” şeklinde konuştu.

‘KİMSE ELİMİZE SU DÖKEMEZ’

Sağlıkta kimsenin Türkiye’nin eline su dökemeyeceğini ifade eden Ceyhun,  “Dünyada derecedeyiz hele hele pandemide bunu çok daha rahat gördük. İnsanın kendi canı yakınlarının canı her şeyin ötesindedir. Şu anda fiziki ortam olarak olsun donanım olarak olsun sağlık istemine herhalde kimsenin diyecek sözü yoktur” dedi.

Teşkilat motivasyonunun kendileri için çok büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Sebahattin Ceyhun, hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiği programa gelirken küçük bir kaza atlatan Simav grubuna geçmiş olsun dileklerinde bulundu

Ahmet Gündoğdu’nun Eğitim Politikaları eğitimiyle devam eden program Zafer Şahin’in Siyasal İletişim ve Yeni Medya, Serdar Tuncer’in Motivasyon, Hulusi Şentürk’ün Teşkilatın El Kitabı, Ahmet Sorgun’un Ak Parti Demokrası Yolculuğu ve Lider, Efkan Ala’nın Dünya’nın Yeni Yıldızı Türkiye Eğitimi ile son buldu.  Dünkü eğitimlerde ise Mücahit Yanılmaz Reformcu Ak Belediyecilik, Muhammet Alpkent Etkili İletişim, Julide Sarıeroğlu Sağlık-Sosyal Politikalar, Bülent Tüfenkçi Sessiz Devrimler Çağı, Vehb Vakksasoğlu Ak Değerler konularında katılımcılara eğitim verdi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ÖRNEK PROJEYE PLAKET

Keramika Seramik A.Ş. Genel Müdürü Emin Yüce, üretirken gelecek nesli düşünen ve rehabilitasyon çalışmaları ile Türkiye’nin

KORKUTAN ARTIŞ

Kütahya’da 25 – 31 Aralık haftasında 100 bin kişide 167,51 olarak belirlenen vaka sayısı 1-7 Ocak