5 dakikada okunabilir

KÜTAHYA TARIM ÜSSÜ OLACAK

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı Simav Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin resmen kurulduğunu duyurdu. Partiden yapılan açıklamada Kütahya önemli bir tarım üssü haline geleceği vurgulanırken Bin 200 vatandaşa doğrudan iş imkânı sağlanacağı ifade edildi.

Simav Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin onayıyla kuruldu. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde “Cennet Kaplıcaları” diyerek övgüyle bahsettiği, Türkiye’nin mineral bakımından en zengin termal sularına sahip Kütahya’nın her derde deva şifalı sularından tarımsal üretimde de istifade edilecek.

Simav ilçesinin sınırları içerisinde kurulacak bölgenin en güçlü Organize Sera Bölgesi sayesinde; Simav ve Kütahya önemli bir tarım üssü haline gelecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada AK Parti’nin başarılı ve etkili tarım politikaları ile ihracatta önemli bir yer tutan tarımsal üretim sektöründe Kütahya’nın daha da çok söz sahibi olacağı belirtildi.

‘DAHA FAZLA İNSANA ULAŞACAK’

Açıklamada, “Coğrafi işaretli kestanesiyle tanınan Simav’ın, kendine has lezzeti, kokusu ve uzun raf ömrüyle ünlü, coğrafi işaret alma çalışmaları süren domatesi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz’de artık daha fazla üretilerek, daha fazla insana ulaştırılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Dünyanın geleceğinin en stratejik sektörlerinden olan tarıma yönelik böyle güzel bir projeyi hayata geçirerek, Kütahya’nın geleceğine katkı sunuyor olmaktan son derece gurur ve mutluluk duyduklarını belirten AK Parti Kütahya İl teşkilatları, Kütahya’nın tarımsal potansiyeli yüksek olan diğer ilçelerinde de tarım ürünlerinin üretimini, kalitesini arttırmak ve ihracata yönelik üretimi teşvik etmek hedefiyle çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirtti.

ÇİFTÇİLERE DESTEĞE DEVAM

AK Parti olarak her zaman olduğu gibi üretmenin azmi ve gayreti içinde olan çiftçilerin gönülden desteklendiğinin vurgulandığı açıklamada, “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri kurma projelerini teşvik edip, destekleyen Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Gayretleri için Kütahya Valimiz Sayın Ali Çelik’e, Simav İlçe Başkanımız Sayın Ahmet Kulat’a Simav Belediye Başkanımız Sayın Adil Biçer’e ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Çalışkan, fedakar çiftçilerimizin ve üreticilerimizin değerli katkılarıyla şehrimiz tarımını daha da ileriye taşıyacağına yürekten inandığımız yalnızca, ilimizin değil bölgemizin de vizyon projelerinden biri olan; Simav Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin Kütahyamız’a, Ege Bölgemiz’e ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyor, değerli hemşehrilerimize selam ve hürmetlerimizi sunuyoruz” ifadeleri yer aldı. FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri