/
3 dakikada okunabilir

PİYASA SABİTLENMELİ

Net 4 bin 250 TL olarak açıklanan asgari ücretin bugünün şartlarını kurtaran bir rakam olduğunu belirten Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök,” Ancak yine de piyasanın sabitlenmesi gerek. Zamlar aynı şekilde devam ederse bu artış bizi bir iki ay sonra yine sıfırlayacak” dedi.

2022’de geçerli olacak asgari ücretin net 4bin 250 TL olarak açıklanmasının ardından Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök, GAZETE KIRKÜÇ’ açıklamalarda bulundu.  İlk toplantısını 1 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, ikinci toplantısını 7 Aralık’ta Türk-İş’in, üçüncü toplantısını 9 Aralık’ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) ev sahipliğinde yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu dördüncü toplantısının ardından 2022 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirledi.

‘KURTARAN BİR RAKAM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücreti net 4bin250 lira olarak açıklamasının ardından gelen yüzde 50’lik artışı değerlendiren Kütahya Çimse-İş Şube Başkanı İsmail Gök, Şu anda yapılan zam ve 4bin 253 TL olarak açıklanan net miktarın bugünün şartlarını kurtaran bir rakam olduğunu belirtti.

Asgari ücrete gelen yüzde 50’lik zamma rağmen piyasanın sabitlenmesi gerektiğine vurgu yapan İsmail Gök, “Neye göre sabitlenmesi lazım? Tabii ki temel tüketim maddelerine göre. Temel tüketim maddelerinin, bu asgari ücretle çalışan arkadaşlarımızın bu seviyede maaş alanların dışarıdaki piyasa oynaklığından etkilenmemesi lazım” ifadelerini kullandı.

‘ALIM GÜCÜ YİNE DÜŞER’

Her gün başka bir kalem ürüne gelen zamların devam etmesi halinde 4bin 253 TL’nin asgari ücretle hayatını devam ettirenlerin yine zor duruma düşeceğini belirten Gök, “Zamlar aynı şekilde devam ederse bu artış bizi bir iki ay sonra yine sıfırlayacak” dedi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri

İHRACATTA ŞAHLANIŞ

Kütahya, Aralık ayında 38 milyon 279 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken Türkiye’de 35’inci sırada yer aldı. 2020