2 dakikada okunabilir

ALT GEÇİT TEPKİLERE NEDEN OLDU

Sera AVM’ye giden yaya yolunun tren yolunu böldüğü noktaya yapılan alt geçit tepkilere neden oldu. Alt geçidin çok dik olduğundan şikayet eden vatandaşlar rampa ya da asansör bulunmaması nedeniyle çocuklu ailenin ya da yaşlıların büyük sorunlar yaşayabileceğini belirtti

Sera AVM’ye giden Şeker Fabrikası’nın önünden geçen yaya yolu tren yoluyla bölünüyor. Vatandaşların zorluk yaşamaması ve istenmeyen durumların önlenmesi için tren yolu ile yaya yolunun birleştiği noktaya alt geçit yapıldı.

Son bir aydır yapımı devam eden alt geçit tamamlandı ancak alt geçidin kullanılabilirliği sosyal medyada tartışma konusu oldu.

‘ÇOCUKLU AİLE NASIL GEÇSİN?’

Alt geçidin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan bir kullanıcı, “Burası Sera AVM’ye giden yaya yolu tren geçidi olduğu İçin son bir aydır duvar inşaatı vardı, duvar örüldü. Can kaybı yaşanmaması için “Lütfen alt geçidi kullanın yazıyor.” İfadelerini kullandı. Çocuklu bir ailenin bebek arabasıyla alt geçitten nasıl inip çıkacağını sorgulayan vatandaş çok dik yapılan alt geçitten tek başına bir insanın dahi zor inip çıkacağını savundu. Paylaşılan fotoğraflarda alt geçidin sonunda normal yolun bittiği görüldü.

‘RAMPA YA DA ASANSÖR GEREKLİYDİ’

Paylaşımın altına alt geçidin düşünülmeden yapıldığını savunan vatandaşların yorumlarıyla doldu. Halil Ç. Alt geçitte asansör ya da rampa olması gerektiğini vurgularken Rıdvan A. “Şaka gibi ülkeyiz hiçbir iş mi tam olmaz” eleştirisini getirdi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz