3 dakikada okunabilir

‘B PLANINI DEVREYE SOKARIZ’

İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin, 52 makine ve 115 personelle yolların kapanmaması için sahada seferber olduğunu belirten Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, şu ana kadar büyük bir sıkıntı yaşanmadığını ancak aksi durumda B planını devreye sokarak ekip ve araç sayısını artırabileceklerini açıkladı

Kar yağışının etkili olduğu Kütahya’da Kütahya İl Özel İdaresi 19 ayrı ekip, 52 karla mücadele aracı ve 115 personel ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

KAR YAĞIŞI YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ

Kar yağışının yüzleri güldürdüğünü ifade eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, “Özlemle beklediğimiz yağışlar Aralık ayının ortasında geldi ve son bir haftada aldığımız yağışlar çiftçimizin, üreticimizin, üreticimizin yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz günlerden itibaren de ilimiz genelinde etkili olan kar yağışı başladı. Bu kar yağışı bizler için fevkalade sevindirici çünkü her sene biz tarım ve hayvancılık açısından hem de içme suları bakımından özlemle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

19 EKİP SAHADA

Kar yağışı ne kadar fazla olursa Kütahya ve bölgede sorunların o kadar azaldığına dikkat çeken Musa Yılmaz, “Onun için kar yağışı bizim için önemli ve sevinerek karşılıyoruz ve izliyoruz. Şu an için il genelinde 19 ekibimiz karla mücadelede görevlendirildi. Ekiplerden 4’ü merkez ilçede olmak üzere Tavşanlı, Gediz, Simav ve Domaniç’te 2’şer olmak üzere 19 ayrı ekip karla mücadelede aktif görev alıyorlar. Mücadelemize 52 makine ve 115 arkadaşımız ile sahadayız ve ihbar gelen noktalardan anından ekipler ile görüşerek sorunu gideriyoruz” şeklinde konuştu.

Şu ana kadar hiçbir büyük sorun yaşanmadığına değinen Musa Yılmaz, Hiçbir köyde ulaşıma engel olacak bir durum olmaması için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Yılmaz, muhtemel durumlara karşı B planını devreye sokarak ekip ve araç sayımızı artırabileceklerini de vurguladı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ÖNCE SAĞLIK ÖNCE GÜVENLİK

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 24-28 Ocak tarihlerinde yapılacak bütünleme sınavlarını kaçırma endişesi yaşayan öğrencilere, KSBÜ Rektörü

VAKA SAYISI ARTIYOR

Kütahya’da 1 – 7 Ocak haftasında 100 bin kişide 226,12 olarak belirlenen vaka sayısı 8-14 Ocak