/
5 dakikada okunabilir

CEMİYET SOHBETLERİ

 Üyelerinin hak ve menfaatleri korumak, dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamak maksadıyla kurulan Sivil Toplum Kuruluşlarının ( STK) toplumun bilinçlendirilmesinde önemli rolü vardır. Kütahya’da bu amaçla kurulmuş pek çok STK bulunuyor. Kimi görevini layıkıyla yaparken, kimi de tabela kuruluşu olmaktan öteye geçemiyor. Şehrimizin en eski STK’larından biride Kütahya Gazeteciler Cemiyeti. Basın mensuplarını bünyesinde barından bu cemiyet en aktif kuruluşların başında geliyor. Zira gazeteciler her ne olursa olsun çalışmak yaşadığımız şehirden bizi haberdar etmek zorundalar. İşte yine böyle bir etkinliğin içerisindeler. ” Cemiyet sohbetleri ” başlığı atında faydalı bir faaliyet başlattılar. 

 Bildiğim kadarıyla beşincisini geçen hafta çarşamba günü yaptılar. Sohbeti muhabbetti çok sevmeme rağmen ben hiçbirine katılmadım ama gazetemizden takip ettiğim kadarıyla bilgilendirici faydalı bir etkinlik. En önemlisi de davet edilen konuşmacıların gündeme dair tespitlerini, teşhislerini, tenkitlerini, önerilerini, bakış açılarını, neler yapabileceklerini, sorunları nasıl çözeceklerini, bizi düzlüğe nasıl ne şekilde çıkaracaklarını o sohbet vesilesiyle bizde öğreniyoruz. Küresel bir sorun haline gelen COVİD-19 pandemisi başta sağlık ve ekonomi olmak üzere hemen her alanda büyük sıkıntılara yol açması nedeniyle bu tür etkinlikler bir anlamda umutlarımızın diri tutulmasını sağlıyor.     

 Gazetemiz sahibi Erkan Sağlam’ın başkanlığını yaptığı Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin başlattığı haftalık “Cemiyet sohbetleri” Kütahya kamuoyunu bilgilendirilmesi açısından faydalı oluyor. Her hafta çarşamba günü cemiyetin toplantı salonunda düzenlenen sohbete davet edilen konuklar güncel konular hakkında bilgi vererek icraatlarını, niyetlerini, geleceğe yönelik projelerini gazetecilerle paylaşarak sorularını cevaplıyorlar. Böylelikle ilimizdeki siyasi partilerin bu sıkıntılı süreçte neler yaptıklarını, neler yapacaklarını bizde gazetelerimizden öğreniyoruz. Her yerde olan iktidar muhalefet çekişmesi maalesef burada da yaşanıyor. Ama öyle kırıcı, rencide edici değil. İktidar partisi yaşanan ekonomik sorunların kendilerinin çözeceğini söylerken, muhalefet partilerinin il başkanları ise bugün yaşanan sıkıntıların asıl müsebbibinin AK Parti olduğunu belirterek bunları kendilerinin çözeceğini dile getiriyorlar. 

 Pandemi nedeniyle katılımın az olmasının istendiği sohbete bugüne kadar İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, İyi Parti İl Başkanı Erol Ertürk ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin katılarak umumi ve mahalli gündeme dair partilerinin politikalarını anlattılar.

 Genel ve yerel meselelerin konuşulduğu bu sohbette günümüzde yaşanan siyasi ve iktisadi mevzulara ilişkin partilerin il başkanlarının fikirlerini rahatça, özgürce beyan etmelerini doğrusu ben faydalı buluyorum önemsiyorum. Yeter ki fahri felaket tellallığı yapmasınlar. Öğrendiğim kadarıyla bu program uzun soluklu olacakmış. Çünkü siyasilerle sınırlı kalmayacak. Mesleğinde duayen isimler, vakıf, oda, dernek başkanları, OSB yetkilileri, şehrimizin kültürel ve sanatsal değerlerine önem veren değer katan, yaygınlaşması ve unutulmaması için gayret eden değerli sanatçılarımız davet edilerek çalışmaları hakkında alınan bilgiler gazetelerimiz vasıtasıyla halkımıza duyurulacak. Başarılar dileklerimle sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli GAZETE KIRKÜÇ okurları.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son KÖŞE YAZILARI haberleri

AŞI.. TEDBİR.. DİKKAT !

Kış aylarıyla birlikte doğal ve zorunlu olarakkapalı alanlarda daha çok kalınıyor olunmasıyla bütün illerle birlikte  Kütahya’da

GAZETEMİZ 17 YAŞINDA

  Bugün çok mutluyuz değerli okurlar. Çünkü 17 yaşına girdik. Biz yerel kimliğimizle, gazete kırküç adıyla 2005’den

ADIM ADIM ŞAMPİYONLUĞA..

“B.Kütahyaspor kurulduğu (26 Mayıs 1966) günden bugüne oynadığı bütün liglerde (2.lig, 3.lig, BAL ligi..) şampiyonluğa koşarken

2022 ATILIM YILIMIZ OLACAK

Bilgisayarın başına oturduğumda bazen neyi yazacağıma bir türlü karar veremiyorum. Bu konu yokluğundan değil bilakis çokluğundan