/
1 dakikada okunabilir

VAKA SAYILARINDA ÜST ÜSTE DÜŞÜŞ

Kütahya’da koronavirüs vaka sayıları düşmeye devam ediyor. 4 Aralık – 10 Aralık haftasında 100bin kişide vaka sayısı 166,29 oldu.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, haftalık vaka sayılarını açıkladı. Kütahya’da vaka sayılarındaki düşüş devam ediyor.

Kütahya’da 27 Kasım – 3 Aralık haftasında 100bin kişide 199,07 olarak belirlenen vaka sayısı; 4 Aralık – 10 Aralık haftasında azalarak 100bin kişide 166,29 oldu.

EGE BÖLGESİ’NDE ÜÇÜNCÜ

Kütahya Ege Bölgesi illeri arasında 100bin kişide 249,20’lik vaka sayısıyla Denizli ve 100bin kişide179,23’lük vaka sayısıyla Manisa’nın ardından üçüncü oldu.

Bakan Koca, 4-10 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 ili; Edirne, Artvin, Tekirdağ, Ordu, Trabzon, Kırklareli, Yozgat, Rize, Isparta olarak açıkladı.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri

‘MASKEYİ ÇIKARMAYIN’

Kütahya’da vaka sayıları yükselmeye başladı. Omicron varyantının çok kolay bulaştığını ifade eden Kütahya İl Sağlık Müdürü

‘FARKLI SALGINLAR ÇIKABİLİR’

Koronavirüsün topluma etkilerinin ele alındığı söyleşide Rektör Vural Kavuncu, “Doğa kendisini dengeleyene kadar farklı salgınlar çıkabilir.

NÖBETÇİ ECZANE SAYISI ARTTI

Kütahya Eczacılar Odası Başkanı Cahit Ceylan, vatandaşların fazla beklemeden ilaç alabilmesi için şehirdeki nöbetçi eczane sayısının

DOMUZ DEĞİL NORMAL GRİP

Domuz gribi vakalarının görüldüğüne dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan,