2 dakikada okunabilir

TELEFONUN UCUNDAKİ DÜŞMANLARA DİKKAT!

Telefon dolandırıcılığında mağduriyetlerin en aza indirilmesi için uyarılarda bulunan Kütahya Valiliği, indirim kodu kazanmak amaçlı yönlendirilen sitelere konuyu teyit etmeden girilmemesine dikkat çekildi. Uyarılarda kendini polis, savcı olarak tanıtarak para altın talep eden şahıslara inanılmaması gerektiğine vurgu yapıldı

Kütahya valiliği telefonla yapılan dolandırıcılıklar konusunda vatandaşları uyardı.  Sosyal medya hesaplarından paylaşılan uyarılarda vatandaşlara şifre ve hesap bilgilerini paylaşmamaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Banka ve kredi kartı aidatının iadesi konusunda sizi arayanlara itibar edilmemesi gerektiğini ve bu sebeple arayanlara şifrelerinizi ve hesap bilgilerinizi verilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

Uyarıda; “Telefonla arayıp “Kimlik, telefona veya banka hesap bilgilerinizin terör örgütünün eline geçtiğini” beyan edenlere banka şifrenizi vermeyin ve sizi yönlendirmelerine izin vermeyin” denildi.

İNDİRİM KUPONLARINDA TEYİT ŞART

Tanıdığınız kişilerden de olsa sosyal medya hesaplarından gelen indirim kodu kazanmak amaçlı yönlendirilen sitelere tanıdığınız kişilerle irtibata geçerek konuyu teyit etmeden girilmemesine dikkat çekilen uyarıda “Ev veya cep telefonunuzu arayarak kendini polis savcı olarak tanıtan özellikle para altın talep eden şahıslara inanmayın. Hiçbir güvenlik kurumu, adli merci arayıp para talep etmez” ifadelerine yer verildi.

Uyarılarda yurtdışı alan kodu ile gelen aramalara numaralar tanımıyorsa cevap verilmemesini gerektiği de vurgulandı.  

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

ALEVLER FABRİKAYI SARDI

Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir plastik fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu

DOLANDIRICI ADALET İSTEDİ

‘Fatura ödeme merkezi’ çatısı altında dolandırıcılık suçundan 333 yıl 8 ay hapis cezası bulunan firari hükümlü

FİRARİ KATİL YAKALANDI

2013 yılında Ümit Zehra Aydar’ın öldürüldüğü olayın katil zanlısı S.D. (33) Covid-19 izni ile çıktığı cezaevine