2 dakikada okunabilir

‘YİNE HAKLI ÇIKTI’

Döviz endeksli mevduat kararının ardından Türk Lirası’nın değer kazanmasını değerlendiren AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Türkiye’mizin diz çökmesini bekleyenleri sevindirmedik ve sevindirmeyeceğiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yine her zaman olduğu gibi haklı çıktı” şeklinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalar doların ateşini söndürdü. Piyasaları rahatlatan gelişmenin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

‘EN GÜVENİLİR YATIRIM LİMANI OLACAK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz endeksli mevduat kararını açıkladığı konuşmasından “Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın kur daha yüksek olacak diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak. Kur getirisi mevduat kazancının altında kalırsa aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek. Bu kazanç stopaj vergisinden de muaf olacak.” ifadelerini paylaşan Ceyda Çetin Erenler, Türk Lirası en güvenilir yatırım limanı olacağını ve dolara gerek kalmayacağını belirtti.

Türkiye’nin diz çökmesini bekleyenleri sevindirmediklerini ve sevindirmeyeceklerini dile getiren Ceyda Çetin Erenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yine her zaman olduğu gibi haklı çıktığını vurguladı.

‘FİYATLARA DA YANSIYACAK’

Dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına yapılacak artışlar durdurulduğunu da açıklayan Çetin Erenler, “Dövizde yaşanan düşüş en kısa sürede pompa fiyatlarına da yansıyacaktır” dedi. ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

GALİBİYETİ KUTLADILAR

Belediye Kütahayspor’u sezon başından buyana yalnız bırakmayan Kütahya Valisi Ali Çelik ve maddi ve manevi bütün