/
3 dakikada okunabilir

SEKTÖR OKUL EL ELE’NİN KONUĞU: BETÜL ŞAHİN

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi tarafından hayata geçirilen Sektör- Okul El Ele projesinin konuğu olan Saç Tasarım ve Makyaj Uzmanı Betül Şahin öğrencilerle sektördeki yenilikleri ve deneyimlerini paylaştı. Güzellik Hizmetleri Alanı’nda eğitim göre lise öğrencilerinin müşterisi olmak da mümkün

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri, mesleklerine mezun olduklarında donanımlı bir şekilde başlamaları ve ilerletmeleri adına okul yönetimi tarafından Sektör- Okul El Ele projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri, saç tasarım ve makyaj uzmanı Betül Şahin ile bir araya geldi.

Kariyerlerine doğru bilgi ve donanımla başlamaları için okulda verilen eğitimlerin yanında alanında uzman meslek uzmanlarının tecrübeleri de büyük önem taşıdığını ve öğrencilerin de bu tecrübeden yararlanmaları adına düzenlenen Sektör- Okul El Ele projesinin konuğu Betül Şahin Business Saç Tasarım ve Makyaj Uzmanı işletmecisi, Betül Şahin oldu.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Betül Şahin öğrencilerle meslekte yaşadığı zorluklar, müşteri ilişkileri, sektöründeki yenilikler ve deneyimlerini paylaştı

Güzellik Hizmetleri Alan Şefi Esra Taşkın, alan öğretmenleri Sema Şafak ve Derya Demirkıran; temel bakım, cilt bakımı, vücut bakımı, makyaj uygulamaları, el-ayak bakımı, epilasyon, depilasyon, saç kesim teknikleri, saç şekillendirme ve renklendirme derslerini atölye ortamında vererek alanında uzman, eğitimli, donanımlı öğrenciler yetiştirmek olduğunu ifade ettiler.

OKULUN MÜŞTERİSİ OLMAK MÜMKÜN

Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri bölümden mezun olduktan sonra iş yeri açma belgesi, ustalık belgesi alarak güzellik sektöründe yer ediniyorlar.  Kütahyalı kadınlar saç ve makyaj, cilt bakımı ve diğer uygulamalar için okula müşteri olarak da gidebiliyor.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve

‘FARKLI SALGINLAR ÇIKABİLİR’

Koronavirüsün topluma etkilerinin ele alındığı söyleşide Rektör Vural Kavuncu, “Doğa kendisini dengeleyene kadar farklı salgınlar çıkabilir.