/
4 dakikada okunabilir

DÜNYAYA İHRAÇ EDİYORLAR

İlk kez 7 yıl önce hobi olarak üretimine başladıkları araç üzerine monte edilebilen çadırları, şu an Avrupa ve Ortadoğu’nun birçok ülkesine ihraç eden Zümrüt Araç Üstü Kamp Çadır A.Ş. babadan oğula geçen altın bilezik sayesinde kendini sürekli geliştirerek yoluna devam ediyor

Zümrüt Araç Üstü Kamp Çadır A.Ş babadan oğula geçen gelenekle Kütahya’da üretimlerine devam ediyor.

Firmanın üretime başlama serüvenini GAZETE KIRKÜÇ’e anlatan İbrahim Önsay, “İş hayatına 1982 yılında oto döşeme ve çadır ustalığı yapan Ali Önsay’ın oğlu kontenjanından giriş yaptım” dedi. Esnaflığa babasının adını verdiği Ali Önsay’ı da yanına alarak devam eden İbrahim Önsay, Oğlum Ali benim gibi 10-15 yaşlarında mesleğe başladı ama okulu bırakmadı. Yazın ve okulların tatil olduğu dönemlerde benden altın bileziğini almak için çalışmaya başladı ”ifadelerini kullandı.

‘YILMADIM’

2015 yılında dükkana bir ahbaplarının daha önce görmedikleri bir kamp çadırını getirdiğini belirten İbrahim Önsay, “Bu arabanın üzerine monte edilebilen yerden bağlantısını kesen bir çadırdı. Balıkçılığa olan ilgim beni daha da cezbetti.  Biraz inceledikten sonra fiyatını sordum. Arkadaş çadırı yurt dışından getirdiğini söyledi. O zaman için söylediği yüksek bir rakam hevesimizi kursakta bıraktı ama yılmadım ve bu projeyi rafa kaldırmadım” dedi.

‘MESLEĞİM OLDU’

Oğlu Ali Önsay ile birlikte kendi çabaları ile kamplarda kullanılabilecek bir çadır yaptıklarını vurgulayan Önsay, “İlk kamplarını yaptıktan sonra çadırı havalandırmak için açtık. Görenlerin ilgisini çeken çadır için siparişler almaya başladık” dedi. Hobi olarak yapmaya başladığı çadır birden bire mesleği olan İbrahim Önsay sürekli kendilerini geliştirerek yolarına bu sektörde devam etti.

ONLARCA ÜLKEYE İHRACAT

2016 yılında dostu İmral İnci ile ortak olarak çalışmaya başlayan Önsaylar, şimdi Zümrüt Çadır Anonim Şirketi olarak çadır kamp römorku araçlar için tente ve kampçılıkla ilgili birçok dalda hizmet veriyor. Dünden bu güne kendini sürekli güncelleyerek sektördeki ilklerden biri olma yolunda ilerleyen şirketin başında Ali Önsay ve Süleyman İnci babalarından aldıkları bayrağı daha da ilerletmeye kararlı.

İki genç girişimci uygun fiyat, maksimum kalite hizmet anlayışı ile şu anda 25 kişiyi istihdam ederek yaptıkları üretimle; Almanya, Hollanda, Fransa, Avusturya, Yunanistan, Umman Avrupa ve Orta Doğu’nun birçok ülkesine ihracat yapıyor.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri

İHRACATTA ŞAHLANIŞ

Kütahya, Aralık ayında 38 milyon 279 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken Türkiye’de 35’inci sırada yer aldı. 2020