/
3 dakikada okunabilir

ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ ‘YUNUS’ DİYE GÖRÜNDÜ

,Yunus Emre ve Türkçe Yılı olarak kutlanan 2021 yılında Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin yaptığı çalışmalar büyük ses getirdi. Etkinlikler kapsamında bir öğrenci, Yunus Emre temsiliyle sınıf sınıf dolaşarak Yunus Emre’nin hayatını ve felsefesini arkadaşlarına anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılını “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan etmesi dolayısıyla Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okul, eğitim öğretim yılı boyunca çeşitli etkinliklerle Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’yi andı.

Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılını Yunus Emre ve Türkçe yılı ilan etmesi nedeniyle okul girişindeki zemin katta tematik köşe oluşturuldu, köşede yıl içinde Yunus Emre’nin tasavvufi bakış açısını anlatmak için öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar ve Türkçe ’ye sahip çıkılması gerektiğine dair mesajlar yer aldı.

Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Gülsüm Aymaz tarafından hazırlanan etkinlikle bir öğrenci Yunus Emre temsiliyle sınıf sınıf dolaşarak Yunus Emre’nin hayatını ve felsefesini arkadaşlarına anlattı. Okulun mobilya atölyesi de tematik köşeye hazırladıkları ürünlerle katkı sundu. Öğrencilerin resimleri sergilendi.

‘HER SENE FARKLI BİR TEMA’

2021yılının Yunus Emre ve Türkçe yılı ilan edilmesinin kendileri için bir fırsat yarattığını belirten Okul müdürü Mehtap Kınalıbaş tematik köşede ders dışı çalışmalar yapmanın ve sergilemenin öğrencilerin daha çok ilgisini çektiğini ifade etti. Kınalıbaş, “Öğrencilerimize 2021’de Yunus Emre’yi anlattık. Her yıl bu köşede farklı bir tema işlenecek” ifadelerini kullandı

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu