2 dakikada okunabilir

KİM BUNLAR?

Meclis kürsüsünden açıklamalarda bulunan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “1 milyar doları gün içinde 18,6 dan bozdurup 13,4 den geri alanlar kim? Hangi bürokrat, iş insanı ve siyasiler?” Savcıları da burada göreve davet ediyorum.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Ekonomik istikrarın her şeyden önce güven tesisi ile mümkün olduğunu belirten Ali Fazıl Kasap, “Hangi yatırımcı para birimi 1 ayda yüzde 120 değer kaybedip, sonra 1-2 saatte %30 değer kazanan ülkeye yatırım yapar? Dün 1 milyar doları gün içinde 18,6 dan bozdurup 13,4 den geri alanlar kim? Hangi bürokrat, iş insanı ve siyasiler?” sorularını yöneltti.

‘SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM’

Merkez Bankasını soyanların şimdi de Hazineyi yağmaladığını ifade eden Ali Fazıl Kasap, “İnsanlarımızı depresyona, ümitsizliğe düçar ettiniz. Halkın ekmeğinden bir gecede 400 milyon dolar çalındı. Kim çaldı? Niye çaldı? Nasıl çaldı? içeriden haber alan bürokratlar yani “insider”lar, siyasiler, iş insanları kimlerdir? Sayın Bakanın kardeşi -bir gün önce haber almış olarak- basına da verdiği şekliyle 1 puan indirileceğini nasıl haber alabildi ve bu, suç değil miydi? Savcıları da burada göreve davet ediyorum. Hırsızlık da yalan da nas değil miydi? Beş yerde geçen bir beyanatı var Bakanın bugün, beş yerde “faiz” ibaresi geçiyor. Nassı hülleyle deldiniz.” İfadelerini kullandı.

Meclis’te Emekli maaşlarının en düşük net asgari ücret seviyesine yükseltilmesi için verdikleri Kanun teklifinin AK Parti milletvekillerinin oyları ile ret edildiğini vurgulayan Kasap, “İğneden ipliğe her şeye zam geliyor ama maaşlar olduğu yerde sayıyor”dedi.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

ALEVLER FABRİKAYI SARDI

Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir plastik fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu

DOLANDIRICI ADALET İSTEDİ

‘Fatura ödeme merkezi’ çatısı altında dolandırıcılık suçundan 333 yıl 8 ay hapis cezası bulunan firari hükümlü

FİRARİ KATİL YAKALANDI

2013 yılında Ümit Zehra Aydar’ın öldürüldüğü olayın katil zanlısı S.D. (33) Covid-19 izni ile çıktığı cezaevine