/
7 dakikada okunabilir

ALTIN GENÇLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Altın Gençlik Ödüllerinin sahiplerini bulduğu ihtişamlı gecede; halk oylamasıyla birinci seçilen DPÜ öğrenci toplulukları 13 kategoride ödüllerini aldı. Yılın Onur Ödülü’ne layık görülen Vali Ali Çelik Kütahya’nın gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayarak birlik beraberlik mesajı verdi

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Kütahya Belediyesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) iş birliğiyle hazırlanan Altın Gençlik Ödül Töreni Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

DPÜ öğrenci topluluklarının yıl içinde düzenledikleri faaliyetler ile en iyiler, 15 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında yapılan halk oylaması sonucu ödül gecesinde ödüllerine kavuştu.

Ödül töreni başarılarıyla kendilerinden sıkça söz ettiren Yöre Folklor Araştırma Eğitim Etnografya Derneği (YÖREFADER)’in essiz dans gösterileriyle süslendi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisinin yapmış olduğu projenin belediye ve üniversite tarafından sahiplenilmesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, ödül töreninin bir parçası olmaktan onur duyduğunu belirtti.

‘BİR ARADA OLMAK ÇOK DEĞERLİ’

Öğrenci topluluklarının bir amaç uğrunda bir araya gelerek ekip ruhuyla çalışmasının öneminin altını çizen Vali Ali Çelik, “Topluluk olmak, bir arada olmak, bir amacın peşinde olmak çok değerli. Topluluk üyelerinin tamamını bir araya gelebilme ruhunu, belirlenen bir amacın etrafında ortak hareket etme duygusunu taşıdıkları ve buna sahip oldukları için öğrenci topluluklarımızın tamamını tebrik ediyorum. Kendi başına olmak, birey olmak kıymetli; ama bir toplulukla hareket edebilmek, Dumlupınar Üniversitesinin tanıtımının bir parçası olmak da çok değerli” dedi.

‘BU ŞEHRİN SİZE İHTİYACI VAR’

Şehri üniversiteyle birleştirmek ve bir bütün haline getirmek için katkı sunan öğrencilere teşekkür ede Vali Çelik, “Bu şehrin size ihtiyacı var. Siz öğrenim hayatınızı tamamladıktan sonra da bu Kütahya’mızın değerini artırmak için hem mesleki hem değer üretme anlamında size ihtiyacımız var. Hem ülkemize hem şehrimize hayırlı ve başarılı hizmetlerde bulunmanız temennisiyle başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yılın Türk Kültürüne Hizmet Ödülü Milli Değerleri Yaşatma Topluluğuna, Yılın Kütahya’ya Hizmet Ödülü Toplum Gönüllüleri Topluluğuna, Yılın Çocuk Dostu Öğrenci Topluluğu Ödülü Büyüdüm Çocuk Oldum Topluluğuna, Yılın Mühendislik Topluluğu Ödülü Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Topluluğuna, Yılın Sanat Topluluğu Ödülü Dans Topluluğuna, Yılın Teknoloji Ödülü Duscart Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğuna, Yılın Sosyal Farkındalık Ödülü İnovasyon ve Liderlik Topluluğu, Yılın Fikir ve Araştırma Topluluğu Ödülü Türk Dünyası Araştırma Topluluğuna, Yılın Edebiyat Topluluğu Ödülü Yazarlar ve Şairler Topluluğuna, Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü Kızılay Topluluğuna, Yılın Müzik Topluluğu Ödülü Müzik Topluluğuna, Yılın Spor Topluluğu Ödülü Dağcılık Topluluğuna verildi.

Yılın Onur Ödülü’ne layık görülen Vali Ali Çelik’in ödülünü ise Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Alparslan Dinçer takdim etti. Program ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi

‘TEBRİKLER GENÇ KIZILAY’

Altın Gençlik Ödül Töreni’nin ardından Altın Gençlik Ödülleri Yılın Sosyal Sorumluluk Topluluğu kategorisinden ödülle dönen Kızılay Topluluğunu tebrik eden Türk Kızılay Kütahya Şubesi, “Kızılay Topluluğu halkımızın oyları ile Kütahya 1’incisi oldu. Hezar Dinarı Kültür Merkezi’nde büyük bir gururla ödülümüzü aldık. Tebrikler Genç Kızılay nice başarılara.” İfadelerini kullandı.

‘GELİŞEREK BÜYÜDÜK’

Altın Gençlik Ödül Töreni’nde Medya ve Tanıtım dalında aday olan Radyo Dumlupınar dün gece ödülünü tüm ekip arkadaşlarıyla beraber aldı. Ödül konuşmasında Radyo Dumlupınar Topluluk BaşkanıBora Akar 2004’ten bu yana emek veren ve Radyo Dumlupınar’ı geliştirerek büyüten bütün Radyo Dumlupınar Ailesine ve Danışman Hocaları Özlem Soyer Zeyrek’e teşekkürlerini sundu.

Ödül Törenine; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, , Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, siyasi partilerin il başkanları, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu

MASKESİZ BİR YIL OLSUN

Yeni yılın ilk gününde Kütahyalılara 2022 yılından beklentilerini sorduk. Sağlık, huzur ve mutluluk dileğinde bulunan vatandaşların