7 dakikada okunabilir

‘DAHA BÜYÜĞÜ KÜTAHYA’YA YAPILACAK’

Emet Hisarcık arasında Bandırma’ya yapılan bor fabrikasından daha büyük bir fabrika yapılacağını müjdeleyen MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, “Bu Kütahya için büyük bir kazanç olur.” dedi. Plan bütçe görüşmelerin önce Kütahya’daki kurum ve kuruluşlardan talep mektubu isteyen Erbaş, hiç kimsenin kendisine dönüş yapmadığından yakındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, 2021 yılının değerlendirmesinde bulunmak üzere basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İler Bükni yer aldı.Yerel basının problemlerinin farkında olduğunu ifade eden Ahmet Erbaş, “Biz kendi yaşadığımız bölgeye sizin sayenizde sesimiz duyuruyoruz. Girdi fiyatlarına rağmen yerel basının ayakta kalması lazım. Sizin sesiniz olmak için ben bu konuda size desteğe hazırım.” dedi.

‘BİZE YAKIŞMIYOR’

Şehir Hastanesiyle ilgili çok büyük bir problem olduğunu ve hastanenin bitmeme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirten Ahmet Erbaş, “Bizim acilen hastaneye ihtiyacımız var. Bu bize yakışmıyor” şeklinde konuştu.

‘TÜNEL PROJESİ ÇOK ÜTOPİK’

Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanlığında sorduğu sorular üzerine gelen bilgilendirme notunu paylaşan Ahmet Erbaş, Zafertepe Kavşağı ile ilgili projelendirmenin 2022’de biteceğini açıkladı. “Bizim Marmara’ya ulaşmamız için Domaniç üzerinden İnegöl’e ulaşmamız lazım” ifadelerini kullanan Erbaş, devletin şu anki imkânlarıyla tünel projesinin şu an çok ütopik olduğunu vurguladı. Erbaş, “Eti Bordan taşınan asit yüklü tankerler de bu yolda taşındığı için bu yol üç hata çevrilmeli. Ben mecliste de söyledim orası bizim ormanlarımız “Bir yangın çıkarsa orada söndüremeyiz” dedim.

Bütün Dünya’da ses getirecek 100’yıl kutlamalarının provasının 2022’de Dumlupınar’da yapılabileceğine değinen Erbaş, Kütahya’nın tanıtımı için elindeki iki gücü; 30 Ağustos kutlamaları ve Hayme ana Şenlikleri olarak açıkladı. Ulusal ve uluslararası gündem olmuş iki değerin Kütahya’nın tanıtımı için büyük rol oynayacağına değindi.

‘TEŞVİĞİ KÜTAHYA’YA DA VERİN’

Yapımı devam eden müzenin Türkiye’nin en büyük ilk beş müzesinden bir olacağını ifade eden Erbaş,  Biz büyük binalar yapmaktan hoşlanıyoruz.  Müzede mutlaka boşluklar kalacak. Buraya bir kaftan ya da leblebi müzesi yapılabilir. Antalya’ya gittim dağ taş muz seraları son 5 yılda inanılmaz teşvik verilmiş. Bizde her tarafta sıcak su var. Simav’da seralarda bu sıcak sudan yararlanabilir. Ben buradan devlete sesleniyorum. “Antalya’ya verilen teşviği bize de verin.” Kütahya’nın geçmişi seracılık üzerine kurulmuş değil. Bizde seracılıktan anlayan kaç kişi var. Biz bu işleri bilen insanları davet etmeliyiz. Muz olmaz başka bir şey olur. Şehirler böyle kalkınıyor yoksa Devletin artık yeni bir Şeker ya da Tunç bilek yapma ihtimali yok” ifadelerini kullandı.

2021 yılını değerlendiren Erbaş, şu ifadelerini kullandı: “Pandemiden dolayı bir iddiam vardı milletvekilliği süremin sonunda kadar tüm köylere gitme hedefim vardı bu da bir ilk olacaktı. Pandemi bizi engelledi şu an 200 küsürlerdeyiz”

‘BİZ DE CEVAP BEKLİYORUZ’

Önümüzdeki günlerde Kütahya’daki esnafları gezip duyuru yapacaklarını belirten MHP İl Başkanı Selçuk Alıç ise,  “Yüzde 10 indirim yapmaları konusunda kendilerinden katkı bekliyoruz. Esnaf da bizim vatandaş da bizim her iki tarafından da mağdur olmaması için destek bekliyoruz” dedi. Kütahya Belediyesi hakkındaki soruşturma ve MHP’den ihraç edilen kişilerin belediyede görevlendirilmesi iddialarına da cevap veren Alıç, “MHP 53 yıldır böyle bir olay yaşamamıştır. Partimizden ihraç edilen birisi partimizin herhangi bir kurumunda ya da belediyesinde işe giremez. Bu konu hakkında biz de bir şey bilmiyoruz açıklama yapması gereken kişi belediye başkanımız. Soruşturmalar konusuna gelince bu konuda da bir bilgimiz yok yine Sayın Belediye Başkanımız bu konu hakkında bilgi vermedi. Ama konuşacağız istişare yapacağız. Biz de bekliyoruz merakla vereceği cevapları” şeklinde konuştu.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ÖRNEK PROJEYE PLAKET

Keramika Seramik A.Ş. Genel Müdürü Emin Yüce, üretirken gelecek nesli düşünen ve rehabilitasyon çalışmaları ile Türkiye’nin

KORKUTAN ARTIŞ

Kütahya’da 25 – 31 Aralık haftasında 100 bin kişide 167,51 olarak belirlenen vaka sayısı 1-7 Ocak