7 dakikada okunabilir

‘SÖNMÜŞ IŞIKLARI BİZ AÇACAĞIZ’

Kütahya’nın devlet yatırımlarından hak ettiği payı alamadığına vurgu yapan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kütahya’nın sönmüş ışıklarını açacaklarını belirtti. Sarıgül, devam etmeyen Şehir Hastanesi, yıkılan stadyum ve hızlı tren vaatlerini de hatırlattı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kütahya’da basın mensuplarıyla buluştu.

M Plus Cafe’de düzenlenen basın toplantısına; Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, Genel Baskan Yardımcıları Haluk Şaban Gürbüz, Şefika Keskin, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Şişli, ve çevre illerden il başkanları katıldı.

Kuruluşun ve Kurtuluş’un şehri Kütahya’nın kahraman evlatlarını sevgiyle,  saygıyla, muhabbetle selamladığını belirterek sözlerine başlayan Mustafa Sarıgül, mahalli basının önemine değinerek sorunları çözme sözü verdi.

‘ESNAFA SİCİL AFFI ŞART’

Bir yıl önce kurulan TDP’nin Genel Başkanı olarak Anadolu’yu  karış karış gezip 240 bin km yol yaptığını belirten Mustafa Sarıgül, “Bölgeler değişiyor, iller değişiyor ama sorunlar değişmiyor. halkımız geçim sıkıntısı çekiyor.  Esnaf siftah yapamıyor. Çiftçimiz borç içinde” dedi. Esnafa sicil affı getirilmesi gerektiğinin altını çizen Sarıgül, “Esnafımız ne yazık ki çekini senedini ödeyemedi. Parlamentodaki bütün siyasi partilere sesleniyorum. Sicil affını siyaset malzemesi değil vicdan meselesi yapalım ve sicil affını çıkaralım. Tarım kredi kooperatifleri çiftçinin borcunu en az iki yıl ertelemeli, borçların faizin silmeli. Çiftçimiz mazot gübre alamıyor” şeklinde konuştu.

DÜN ‘DIŞ GÜÇLER’

BUGÜN ‘BİZ DÜŞÜRDÜK’

Bir ay önce, Dolar’ın 9 liralardan 12 liraya çıktığına değinen Mustafa Sarıgül “Dolar 18 liraya kadar çıktı! Sonra birden  12 liraya düştü. Bir ay önce bu ülke nereye gidiyor?  Bu işin sonu ne olacak dediğimiz noktaya döndük.  Bunu da bize başarı diye satmaya çalışıyorlar. Dün, dış güçlerin oyunu diyenler, bugün biz düşürdük diyorlar. Mademki siz düşürebiliyordunuz.  Bir ay önce niye düşürmediniz. 11 ay önce niye düşürmediniz?” ifadelerini kullandı.  Dolar yükselse de düşse de olanın fakir fukaraya olduğuna dikkat çeken Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hazineye siyasetin karışmayacağını taahhüt etmesi gerektiğine ve hazinenin bağımsız ve özgür olması gerektiğine vurgu yaptı.

‘HADDİNİ BİL PUTİN’

Rusya Devlet Başkanı Putin’in “Merkez Bankası’nın bağımsız ve ihtiyatlı para politikası izlemesine izin vermezsek Türkiye’nin durumuna düşeriz” sözlerini de eleştiren Sarıgül, şu ifadeleri kullandı: “Daha piyasa ekonomisini kuramamış,  demokrasiyle değil , tek adamla yönetilen  Rusya’nın devlet başkanı Türkiye gibi oluruz!!  diyerek, bize gülüyor! TDP olarak, Amerika’nın demokrasimize karışmasına nasıl karşıysak, Rusya’nın da  bizim işlerimize karışmasına  müsaade etmeyiz. Putin’i haddini bilmeye,  devleti yönetenleri de bu konuda tavır koymaya davet ediyorum”

‘84 MİLYONUN HAKKINI 84 KİŞİYE YEDİRMEYECEĞİZ’

AK Parti’nin artık ülkeye verebileceği de,  ülkeden isteyebileceği de bir şey olmadığına değinen Mustafa Sarıgül, TDP olarak iktidara geldiklerinde hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde devletin adil, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olacağını vurguladı.  Sarıgül, “Bizim tercihimiz  zenginden yana değil,  işsizden, emekliden,  esnaftan, çiftçiden,  memurdan ve engelliden yana olacak.  Eğitimde fırsat eşitliği sağlayacağız. Üretim, üretim, üretim diyeceğiz. Karada,  havada, denizde üreteceğiz. Köylerimizi yeniden canlandıracağız, tarımda aile işletmelerini teşvik edeceğiz.  Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. Yolsuzluk, israf ve şatafatı bitireceğiz. Hiç kimse hiçbir şekilde, iki, üç yerden, beş yerden maaş alamayacak. 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirmeyeceğiz.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül daha sonra Kütahya esnafıyla bir araya geldi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri