/
4 dakikada okunabilir

‘YEŞİL FABRİKA OLACAK’

Güral 29 Ekim Seramik Fabrikası’nın çevre dostu üretim yapan ‘Yeşil Fabrika’ statüsünde olacağını açıklayan Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, 4.0 teknolojisiyle çalışacak fabrikada 300 civarında istihdam sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı

TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Celal Toprak ile İş Dünyası” programına katılan Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, yeni yatırımları Güral 29 Ekim Seramik Fabrikası hakkında açıklamalarda bulundu.

‘DÜNYA’NIN HER YERİNDE

KENDİ ÜRÜNLERİMİZİ TANIRIM’

Türkiye’nin dünyaya ticaret payının arttığını belirten Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, seyahat etmeyi çok sevdiğini ve seyahat gözerimlerini işine aktardığını ifade etti. Dünyanın trendlerini takip ettiğini ve Dünya’nın neresinde olursak olsun kendi ürünlerini gördüğünde tanıdığını belirten Harika Güral, “Pandemi sürecinde Türkiye’de en çok satılan ürünlerden biri ekmek ve yoğurt yapma makinesi olmuş” dedi.

Pandemiden çok önce online için büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Harika Güral, “Ancak pandemi onlinedaki talebi beklediğimizden çok daha hızlı artırdı. Biz Güral Porselen olarak en mutlu günlerde bayram sofralarında kahvaltılarda insanların yanındayız” şeklinde konuştu.

‘HEDEFİMİZ 300 İSTİHDAM’

“İş hayatı koşmayı gerektirir durursanız düşersiniz” ifadelerini kullanan Harika Güral, yatırım kararını çok önce aldıklarını açıkladı. Harika Güral, “2021’in ilk çeyreğinde fabrikayı açacağız. Bittiğinde Türkiye’nin en kapsamlı 4.0 teknolojisiyle çalışan en iyi fabrikalarından birisi Güral 29 Ekim Seramik Fabrikası olacak. Yer ve duvar karosu üreteceğiz. Türünün son örneği olacak yeşil bir fabrika olacak. 300 civarında istihdam sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İş dünyasında kadınlara öncelik verilmesi gerektiğini vurgulayan Harika Güral şu ifadeleri kullandı: “Kadınları iş hayatından almak tek kanatla uçmaya çalışan kuşlara döndürür bir ülkeyi. Kadınlar daha aktif rol oynamalı. Kadınlara şans verilirse bu ülke farklı yerlere gelecek. Türkiye’de iş dünyasında kadın sayısı hala çok az”

Porselen piyasasında hala en önemli oyunca Almanya olduğuna dikkat çeken Harika Güral, son yıllara İspanya’dan makine ve boya konusunda bir atak olduğunu sözlerine ekledi.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı