/
3 dakikada okunabilir

NFT’LERİN SANATA FAYDASINI ANLATTI

 “Cengiz Aytmatov’u Okumak” sanat albümündeki 3 adet tablosu ile Türkiye’den eseri seçilen tek sanatçı olan Prof. Dr. Abbas Ketizmen, DPÜ’de dijitalleşen yeni dünya düzeninde sanatçılar ve eserleri için NFT’nin faydalarını anlattı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Abbas Ketizmen’in konuşmacı olarak katıldığı Kripto Sanat, NFT’ler ve Sanat Piyasası başlıklı konferans çevrim içi olarak gerçekleşti.

Konferansa Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’in yanı sıra personel  ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öncelikle NFT’lerin alt yapısı oluşturan Blockchain sisteminden, sonrasında NFT’lerden ve kripto sanat piyasasında NFT’lerin nasıl rol aldığından bahseden Prof. Dr. Abbas Ketizmen, Dijitalleşen yeni dünya düzeninde sanatçılar ve eserleri için NFT’nin faydalarını anlattı. Ketizmen, “Metaverse” kavramından bahsederek sunumunu bitirdi.

 “Kripto Sanat, NFT’ler ve Sanat Piyasası” üzerine gerçekleştirmiş olduğu sunumun sonunda dinleyicilerin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Abbas Ketizmen’e Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, sunumu için teşekkürlerini sundu.

TÜRKİYE’DEN SEÇİLEN TEK SANATÇI

Bilim ve sanat alanında ulusal ve uluslararası birçok başarılara imza atan Abbas Ketizmen, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı. Akademik kariyerini sanat eğitimi ve tasarım alanında sürdürmesinin yanı sıra, disiplinler arası çalışmalarına devam eden ve yüksek lisans ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstriyel Teknoloji Eğitimi alanında tamamlayan Ketizmen, Tasarım ve belge güvenliği ile ilgili buluş sahibi. Prof. Dr. Abbas Ketizmen “2018 Cengiz Aytmatov Yılı” için hazırlanan, dünyaca ünlü 39 sanatçının eserlerinin yer aldığı ve Almanya’da basımı gerçekleşen “Cengiz Aytmatov’u Okumak” sanat albümündeki 3 adet tablosu ile Türkiye’den eseri seçilen tek sanatçı olarak dikkat çekiyor.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı