/
4 dakikada okunabilir

SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN AÇIK TALEP

Son günlerde sokak köpekleri ile ilgili şikâyetler artarak devam ederken, KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu da Belediye Başkanı Alim Işık’a açık talepte bulundu. Kavuncu, üniversite kampüsünde olağanüstü şekilde kontrolsüz çoğalan köpek sürülerinin çoğunun hastalıklı olduğunu belirterek nakil konusunda destek istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te pitbull saldırısında yaralanan Asiye Ateş’in Antalya Üniversitesi’ne nakledildiğini ve tedavisinin orada devam edeceğini açıklamasının üzerine Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a kamuoyu önünde açık bir talepte bulundu.  Sahipsiz hayvanların sokaklardan alınarak temiz ve güvenli ortamlarda taşınmasını önemli bir hizmet olarak gördüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm belediyeleri hem vatandaşları hem de sokaktaki canları koruyacak adımları atmaya çağırması üzerine Rektör Kavuncu, bu hassasiyetin ve çağrının çok önemli olduğunu belirtti.

‘İÇİMİZ BURKULUYOR’

Başkan Işık’a açık bir talepte bulunduğunu ifade eden Rektör Kavuncu, “Üniversite kampüsünde şu anda kontrolsüz bir şekilde, olağanüstü çoğalmış köpek sürüleri mevcuttur. Bunların çoğu da küpesiz, bakımsız durumdadır. Hepimiz birer hayvansever olarak elimizden geldiğince beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakla birlikte pek çoğunun sağlıksız olduğu, hatta hastalıklı olduklarını da gözlemlemekteyiz. Bu “can” ları böyle gördükçe içimiz buruluyor, çok üzülüyoruz” dedi.

‘BİZ ÇARESİZİZ’

Özellikle soğuk kış günlerinde hayvanların hırçınlaştığını bazen de yalnız gördükleri öğrenci ve personele karşı saldırgan hale geldiğini dile getiren Rektör Kavuncu, şu ifadeleri kullandı: “Kampüs güvenliğini tehlikeye atacak duruma gelen bu aşırı yoğunlaşma karşısında biz çaresiziz. Belediye Başkanımızdan küpesiz ve bakımsız olan köpekler öncelikli olmak üzere bakımevlerine nakil konusunda destek beklemekteyiz. Ayrıca köpeklerin kampüs alanında bundan böyle kontrolsüz çoğalmamaları konusunda işbirliği yapmaya da hazırız. Sayın Başkanımızın da elinden geleni yapmaya çalışacağına eminiz”

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve

‘FARKLI SALGINLAR ÇIKABİLİR’

Koronavirüsün topluma etkilerinin ele alındığı söyleşide Rektör Vural Kavuncu, “Doğa kendisini dengeleyene kadar farklı salgınlar çıkabilir.