4 dakikada okunabilir

MİLLETİN MİDESİ KALDIRMAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma operasyonu yapanları kınayan basın açıklamasında bulunan CHP Kütahya İl Başkanı Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz, Sarayda pişen bu yemeği, milletin midesi kaldırmaz!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz, parti binasında basın açıklamasında bulundu.

‘NEDEN BEKLEDİNİZ?’

Ülkeyi ve siyaseti operasyonlarla dizayn edebileceklerini düşünen ve geçmişten ders almamış olanlar bugün yine işbaşında olduğuna dikkat çeken Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik terör örgütü ile iltisaklı oldukları iddiasıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma operasyonu yapanları kınıyoruz. Soruyoruz, Elinizde makul şüphe oluşturacak bilgi belge varsa bugüne dek neden beklediniz?” ifadelerini kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tüm işe alımlar öncesi adli sicil kaydı uygunluğunu arandığını hatırlatan Aksaz Şahbaz, “Bu kaydı oluşturan ve tutan da İçişleri ve Adalet Bakanlıklarıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iddialara ilişkin bilgi belge talep eden resmî yazısına cevap vermeyip sosyal medya üzerinden itibar cellatlığı yapanlar önce akıllarda ve vicdanlarda; sonra sandıkta ve hukuk karşısında mahkum olacaklardır. Sarayda pişen bu yemeği, milletin midesi kaldırmaz!” dedi.

Zeliha Aksaz Şahbaz, “İçişleri Bakanı, efendisinden fırça yemiş olacak ki, 17 gün önce Meclis’te attığı iftiralarla ilgili bugün Erdoğan konuştuktan sonra adım atıyor. Terörle iltisaklı olanlar varsa, şimdiye kadar neredeydin Süleyman Soylu!” şeklinde konuştu.

‘YANINDAYIZ’

İktidarı, sarayı bir kez daha uyaran İl Başkanı Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP belediyelerine kumpaslarla çökmeyi akıllarından bile geçirmemeleri gerektiğini vurguladı. 23 Haziran seçimlerinde Osman Öcalan’dan medet umarak devletin televizyonuna çıkartanların, Fetö darbesini gerçekleştiren komutanları, valileri, kaymakamları, emniyet müdürlerini atayanların, fetöye övgüler düzenlerin, elini eteğini öpenlerin, eteğinde resim çektirenleri bakan atayanların terörist arıyorlarsa kendilerini sorgulaması gerektiğinin altını çizen Aksaz Şahbaz, Halkın  başkanına, belediyelere dokunamayacakları vurguladı. Aksaz Şahbaz, sürdürdüğü hak mücadelesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduklarını dile getirdi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir