//
4 dakikada okunabilir

ÖĞRENCİ DOSTU ‘İŞLER’

Öğrenci dostu fiyat politikasıyla 2022 yılına hazırlanan İşler Kitabevleri, çatısı altındaki Tümler Yayınevi  ile İlkönce Yayınevini dar gelirli öğrencilere tahsis ediyor. Kurumlara özel tasarım imkanı da sunan İşler Kitabevleri, büyük bir ihtiyaca cevap veriyor.

İşler Kitabevleri 2022 yılına da ürünlerine zam yapmadan giriyor. Uyguladığı fiyat politikasıyla “öğrenci dostu” olarak nitelendirilen İşler Yayın Grubu; çatısı altındaki 40’a yakın yayınevinden Tümler Yayınevi  ile İlkönce Yayınevini sosyal sorumluluk gereği, dar gelirli öğrencilere tahsis ediyor. Türkiye geneli 500 şubesiyle en yaygın dağıtım ağına sahip olan İşler Kitabevlerinin, başta kağıt olmak üzere bütün girdilere zam gelmesine rağmen tüm ürünlerini uygun fiyatta tutması öğretmen ve öğrenci camiasında mutlulukla karşılanıyor.

Sınava dayalı eğitim modelini uygulayan ülkemizde LGS ve YKS sınavlarına hazırlanmak için öğrenciler yardımcı kaynak esere ihtiyaç duyarken, bu kitapların ücretleri kimi aileleri maddi yönden zorlayabiliyor. Ancak İşler Kitabevlerinin; eğitimde fırsat eşitliğini gözeterek, tüm ürünlerini uygun fiyatta tutması ve sosyal sorumluluk gereği dar gelirli ailelere yardımcı olmak üzere kurduğu iki farklı yayınevi büyük bir ihtiyaca cevap veriyor.

FARKLI ÜCRET POLİTİKASI

İbrahim Polat ile Hatice Yılmaz koordinatörlüğünde İşler Yayın Grubu bünyesinde kurulmuş olan Tümler Yayınevi ile İlk Önce Yayınevi; sırf sosyal sorumluluk gereği, dar gelirli öğrenciler için yardımcı kaynak eserler üretiyor. Hem LGS hem de TYT ve AYT için kaynak eser üreten yayınevleri, diğer yayınevlerine göre farklı bir ücret politikası uyguluyor. İlkönce Yayınevi ve Tümler Yayınevi’nin yayın hayatına kazandırdığı onlarca konu anlatım kitapları ile soru bankalarının büyük bir çoğunluğu 9,90 TL’den  satışa sunuluyor.  Kitap outlet de denilen bu uygulamaya İşler Kitabevlerinin tümünden ulaşmak mümkün.

MEB KAZANIMLARINA UYGUN BAŞLIKLAR

Hazırlanan bütün içeriklerde müfredata uygunluğu dikkate alan yayınevleri, her testin MEB kazanımlarına uygun başlıklar altında hazırlanmasına özen gösteriyor. Ayrıca her konunun sorularının kazanımları öğrenme sırasına göre oluşturmaya ve öğrencinin olay ve durumlara bakış açısını genişletmeye, onlara problem çözme ve yorumlama gücünü artırmayı hedefliyor.

KURUMLARA ÖZEL TASARIM İMKANI

Lise ile birlikte ilkokula da önem veren yayınevi; 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. sınıflar için tüm branşlarda konu anlatımı ile birlikte soru bankaları da üretiyor. Aynı şekilde ihtiyaç analizine göre AYT-TYT sınavları için de konu anlatım ve soru bankası üreten yayınevi, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için içerik ve sorular hazırlıyor. İşler Kitapevleri kurumlara özel tasarım imkanı da sunuyor

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz