2 dakikada okunabilir

AKILLI MEZARLIK SİSTEMİNİ TANITTI

Akıllık mezarlık sistemi ile mezarlıkta yakını bulunan vatandaşların kolaylıkla yakınlarının mezarlarına ulaşabildiklerini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sisteme yüklenen Fatiha ve Ayetel Kürsi surelerini vatandaşların mezar başında okutabildiğine dikkat çekti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mezarlık birimi tarafından hayata geçirilen akıllı mezarlık sistemini kamuoyuna tanıttı.  

Sistemle birlikte mezarlıkta yakını bulunan vatandaşların kolaylıkla yakınlarının mezarlarına ulaşabildiklerini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Mezarlık birimimiz tarafından şehir mezarlığında akıllı mezarlık uygulamasına geçildi. Kütahya Belediyemizin resmi internet sitesinde kent bilgi sistemine girerek mezarlık bilgi sistemi modülünü tıklayarak Mezarlıkta bulunan meftanın ismi girildiğinde, MEBİS Mezar Mefta Bilgi Sisteminden yol tarifini alınabiliyor.” Dedi.

Sisteme yüklenen Fatiha ve Ayetel Kürsi surelerini vatandaşların mezar başında okutabildiğine dikkat çeken Başkan Işık, “Bu sistem şehir mezarlığımızın tamamında, Evliya Çelebi Mezarlığımızın bir kısmında uygulamaya geçti. Diğer eski mezarların okutulması ve bu sisteme dahil edilmesi ile ilgili en yakın zamanda bir hizmet alımı gerçekleştirip o eski mezarlıklarında mezarlık bilgi sistemine kaydını sağlayacağız” ifadelerini kullandı

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz