//
3 dakikada okunabilir

ESNAFA DESTEK 110 MİLYON’U GEÇTİ

2021 yılında esnafa verilen kredinin 110 milyonu aştığını açıklayan Kütahya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan, her esnafa yardım etmeye çalıştıkları kimseyi boş çevirmediklerini vurguladı. 2021 yılında esnafın mağduriyetinin giderilmediğinden söz eden Erdoğan, “2022’den umutluyuz” dedi

Kütahya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan, 2021 yılında Kütahya esnafına verilen kredi miktarını GAZETE KIRKÜÇ’e açıkladı.

MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMEDİ

2021 yılı hakkında değerlendirmelerde de bulunan Enver Erdoğan, Bu sene bazı sektördeki esnafların işine yaradı. Örneğin nakliye sektörü, gıda sektörü için işler iyi gitti hiç durmadı. Tabii büyük bir kısmı için de çok kötü geçti. Örneğin halk otobüsleri, servisçileri kıraathaneler, düğün salonları, ayakkabıcılar ve daha pek çok esnaf çok büyük bir mağduriyet yaşadı” ifadelerini kullandı. Erdoğan, 2021 yılının bitmek üzere olduğu şu günlerde pandemi döneminde zor günler yaşayan esnafın mağduriyetlerinin hala giderilmediğini de vurguladı.

2022’DEN UMUTLUYUZ

Yaşanan sorunlara rağmen 2022’den umutlu olduklarının altını çizen Enver Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti bizim. İnşallah her şey daha güzel olacak. Dedikleri gibi olur enflasyonda hedef yüzde 5 olursa işlerin düzeleceğine eminim. Gerçi biz yüzde 10’a da razıyız. İnşallah ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu bir yıl olur” temennisinde bulundu.

2021 yılında esnafa verilen kredinin 110 milyonu aştığını açıklayan Enver Erdoğan, “Şu anda 2bin 84 ortağımızın bankaya günü geçmemiş devam eden 216 milyon 523bin TL kredimiz var” dedi.

‘KİMSEYİ BOŞ ÇEVİRMİYORUZ’

Bu sene sektör gözetmeden her esnafa yardım etmeye çalıştıklarına değinen Enver Erdoğan, “Hiçbir zaman boş çevirmiyoruz” dedi.Kredi talebinin pandemi şartlarında olağan bir şekilde seyrettiğin dile getiren Erdoğan, esnafların kredi alabilmesi için maliye ve esnaf sicil odalarında kaydı olmasının yeterli olduğunu hatırlattı. 

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı