3 dakikada okunabilir

YENİ ADLİYE BİNASINDA SÖZLEŞME İMZALANDI

100 Milyon TL yatırım bedelli, 25bin392 metrekare kapalı kullanım alanıyla Yeni Adliye Binasının yapımı için sözleşme imzalandığını belirten AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, vatandaşların yargıya erişiminin kolaylaştırılacağını, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulacağını ifade etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekili İshak Gazel, hizmete girmek için gün sayan yeni adliye binası hakkında açıklamalarda bulundu. 

100 Milyon TL yatırım bedelli, 25bin392 metrekare kapalı kullanım alanıyla Adliye Binasının 22 Kasım 2021 tarihinde ihale edildiğini belirten İshak Gazel, dün itibariyle sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

YARGIYA ERİŞİM KOLAYLAŞACAK

Önünüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak Yeni Adliye Binası’nın çevreyi gözeten , çocuk, aile, mağdur ve tanıkların da ihtiyaçlarını karşılayacağına değinen İshak Gazel, vatandaşların yargıya erişiminin kolaylaştırılmasını, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulmasının amaçlandığını belirtti.

Adli destek ve mağdur haklarının korunması kapsamında , çocuk, kadın, yaşlı, engelli gibi kırılgan gruplar için hayata geçirilen adli görüşme ve gözlem odaları oluşturulacağını açıklayan Gazel,  “Yargısal işlemler için Adliyeye gelen avukat ve vatandaşlarımıza yönelik, kafeterya, kütüphane, bebek bakım odaları , PTT ve Banka Hizmetleri gibi sosyal donatılara projede yer ayrılmıştır. SEGBİS, Arabulucuk ve uzlaşma odalarında yer verilen proje, Mahkemelerin iş yükünün de azaltılması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

Kütahya’ya yakışır bu güzel proje için Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e teşekkür eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Hakim ve Savcılarımıza, Avukat Meslektaşlarıma ve  Kütahyalı hemşehrilerimize hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri