//
3 dakikada okunabilir

YÖRESEL ÜRÜN SATIŞ MERKEZİ GÜN SAYIYOR

Temelleri Nisan 2021 tarihinde atılan Yöresel Ürün Satış Merkezi’nin 2022 Yılı Ocak ayının sonuna doğru tamamlanacağını belirten Başkan Alim Işık, 20 iş yeri ile birlikte sosyal donatı alanları yer alan merkezin hem yol ticaretine hareket kazandırılacağını hem de girişimcilere örnek bir uygulama olacağını vurguladı

Kütahya’nın, ilçeleri ile birlikte yöresel ürünlerinin daha fazla tanıtılması ve pazarlanması adına, Başkan Işık’ın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Yöresel Ürünlerin Tanıtılması’ projesi tamamlanma aşamasında.

OCAK SONU BİTECEK

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, bugüne kadar yeterli derecede yararlanılamayan yol ticaretinin gelişmesi ve örnek olması adına temelleri Nisan 2021 tarihinde atılan ‘Yöresel Ürün Satış Merkezi’ inşaatı 2022 Yılı Ocak ayı sonuna doğru bitirilerek faaliyete geçmesi planlanıyor. İnşaat çalışması biten merkezde, aydınlatma direklerinin yerleştirilmesi ve iş yerlerindeki bazı düzenleme işlemleri kaldı.

Kütahya Otogar önüne konuşlandırılan ve içerisinde 20 iş yeri ile birlikte sosyal donatı alanları yer alan merkezde Kütahya’nın ve ilçelerin öne çıkan yöresel ürünlerinin satışı ve tanıtımı yapılacak. İstanbul Antalya hattının durak noktası olan Kütahya’da böyle bir girişimin yeterli seviyede olmadığını ifade eden Başkan Işık, projelendirilen Yöresel ürün Satış Merkezi ile birlikte hem yol ticaretine hareket kazandırılacağını hem de girişimcilere örnek bir uygulama olacağını ifade etti.

KÜTAHYA’YA HAS ÜRÜNLER YER ALACAK

İnşaat alanı 1034 metrekare olan satış merkezinde, 974 metrekare yeşil alan ve 100 araç kapasiteli otopark yer alacak. 25 metrekaresi kapalı, 20 metrekaresi açık alana sahip olan her biri 45 metrekare, 20 adet yöresel ürün satış iş yeri olacak merkezde, Kütahya’nın ilçeleri dahil kendine has ürünler burada pazarlanacak.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı