/
3 dakikada okunabilir

2022 YILINDA KÜTAHYA’DA ÇOK SAYIDA FABRİKA FAALİYETE GEÇEÇECK

Sanayi ve üretim bakımından 2021 yılının Kütahya için çok iyi geçtiğine değinen KUTSO Başkanı İsmet Özotraç, 2022 yılından beklentilerinin büyük olduğunu açıkladı. Kütahya’da üretime başlayacak yeni fabrikalarla birlikte ihracatın daha da artacağını belirten Özotraç, 2022’nin ilk üç ayında ticaretin de normal seyrine oturacağını öngördü

ÇARKLAR DÖNMEYE DEVAM EDECEK

2021 yılını Kütahya sanayisi adına GAZETE KIRKÜÇ’e değerlendiren Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı İsmet Özotraç, 2022 yılında sanayinin çarklarının üretim için hızla dönmeye devam edeceğini vurguladı. Sanayi ve üretim bakımından 2021 yılının Kütahya için güzel geçtiğini ifade eden İsmet Özotraç, “Fevkalade bir yılı geride bırakıyoruz. Bu olumlu gelişme ihracatımıza da yansıdı. Kasım ayında 40 milyonluk bir ihracatla bütün ayların en yüksek ihracatını yapmış bulunuyoruz. Dolayısıyla sanayi yönünde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Her ne kadar girdilerde ciddi artışlar olsa da bunları tolere edebilir durumdayız. Tabii son değişikliklerle nasıl bir ortam oluşacak bunu da göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘TİCARET NORMAL SEYRİNE OTURACAK’

2022 yılından beklentilerinin büyük olduğunu da açıklayan Özotraç, “İnşallah yaşanan son olumu gelişimlerin ticari ayağını da göreceğiz. Zannederim ki iki, üç ay sonra yeni yapılan asgari ücret zamları ve memura verilecek zamlarla beraber ticaretin de normal seyrine oturacaktır. Biz bunu umut ediyoruz” şeklinde konuştu. Sanayinin olağanüstü bir durum yaşanmazsa ihracatın artacak devam edeceğini dile getiren İsmet Özotraç, 2022 yılında Kütahya’da faaliyete geçecek çok sayıda fabrika olduğuna dikkat çekti. Yeni fabrikalarla birlikte ihracatın daha iyi bir noktaya geleceğini öngören Özotraç, “Ben Kütahya sanayisi adına 2022’ye olumlu bakıyorum.” Dedi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı