/
4 dakikada okunabilir

‘KÖY KÖY OKUL OKUL VATANDAŞLARA ULAŞIN’

Kütahya genelinde 100bin kursiyer hedefini gerçekleştirmek üzere Hayat Boyu Öğrenme seferberliği başlatıldığını belirten Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, köy köy, okul okul tüm vatandaşlara ulaşarak Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın artırılmasını sağlayacak gerekli ve yeni tedbirlerin alınmasını istedi

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Halk Eğitim Merkezi yöneticileriyle toplantı gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarında 2022 yılı için koyduğu 10 milyon kursiyer hedefini gerçekleştirmek, vatandaşların Hayat Boyu Öğrenmeye katılımlarını Avrupa Birliği verilerinin üzerine taşımak maksadıyla toplantı yapıldı.

Kütahya Halk Eğitimi Merkezi’nde toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Şube Müdürü Mustafa Ağca Okur ve Kütahya’daki Halk Eğitimi Merkezi müdürleri katıldı.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

2019-2020 ve 2021 yılına ilişkin Hayat Boyu Öğrenme verilerinin değerlendirildiği toplantıda, 2022 yılında, kurslardan yararlanan vatandaşların ve kurs sayılarının arttırılması ile ilgili yol haritası belirlendi. Köy köy, okul okul tüm vatandaşlara ulaşılarak vatandaşların Hayat Boyu Öğrenmeye katılımlarının artırılmasını sağlayacak gerekli ve yeni tedbirlerin alınmasını isteyen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya genelinde 100bin kursiyer hedefini gerçekleştirmek üzere Hayat Boyu Öğrenme seferberliği başlatıldığını belirtti.

‘HER ZAMAN, HER YERDE,

HERKES İÇİN EĞİTİM’

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl içerisinde başlatılan “Hayat Boyu Öğrenen Mahalle” uygulamasına da değinen Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya genelinde bu kapsamda 100 okul belirlendiğini, bu okulların bulunduğu mahallelerde açılacak çeşitli kurslarla vatandaşların bu kurslardan yararlanmalarının sağlanacağını ifade etti. Bu uygulamayla her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylerin, öğrenime ulaşımının kolaylaştırılmasının amaçlandığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, belirlenen okulların “her zaman, her yerde, herkes için eğitim” yaklaşımının parçası hâline geleceğini sözlerine ekledi.

Toplantı, Halk Eğitimi Merkezi müdürlerinin 2021-2022 öğretim yılında yaptıkları faaliyetlerini içeren sunumlarının ardından sona erdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve

‘BİR ŞEYLER YAPMAMIZ GEREK!’

İnsanlığın iklim değişikliğine kafa yorması gerektiğini belirten Vali Ali Çelik, su kaynaklarının giderek azaldığı süreçte davranışların