5 dakikada okunabilir

‘2021 HERKES İÇİN ZOR GEÇTİ’

Pandemi ve ekonomik kriz sebebiyle 2021 yılının herkes için zor geçtiğine vurgu yapan CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, “Geleceğe güvenle bakacağımız bir yıl dileğiyle yeni yılınızı kutluyor sağlıklı, mutlu ve umutlu bir yıl diliyoruz.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, 2021 yılını değerlendirdiği bir basın açıklamasında bulundu.

2021 yılının herkes için çok zor koşullarda geçtiğini ifade eden Zeliha Aksaz Şahbaz, “Bir yandan pandemi, bir yandan ekonomik kriz sebebiyle halkımız büyük mağduriyetler yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İktidarının “düşük faiz yüksek kur” politikasını eleştiren Aksaz Şahbaz, çarşıda pazarda görülen yüzde 70’lik enflasyonun TÜİK tarafından yüzde 20 olarak açıklandığına da dikkat çekti. İktidarın hatalı politikalarına başka bir hatalı uygulama olan Kur Garantili TL Mevduat Hesabı ile devam ettiğine değinen Aksaz Şahbaz, AK Parti iktidarının faizi düşürdüğü iddiasında bulunmasına rağmen bugün mevduat faizi yüzde25’lere, kredi faizleri yüzde40’lara dayandığını ifade etti.

‘HALKIN KAYNAKLARIYLA BAHİS OYNUYORLAR’

Faiz düşüşünden zarara uğrayanın her zamanki gibi, kredi kullanan işçi, emekli, memur, çiftçi, esnaf, sanayici olduğunu belirten Aksaz Şahbaz, ekonomiyi yönetemeyen iktidarın Kur Garantili TL Mevduat Hesabı adı altında halkın kaynakları ile bahis oynadığına öngörü tutmadığı takdirde hazinenin yüz milyarlarca Türk Lirasını mevduat sahiplerine ödeyeceğine dikkat çekti.

İşsizlik ve gelirsizlik ve derin yoksulluk altındaki halkın yüksek gıda, ısınma, elektrik gibi temel maliyetleri altında ezildiğine değinen Aksaz Şahbaz, “Ülkemiz tüm değerleri ile adeta yağmalanmaktadır. 20 yıldır ülkeyi yönetenler hala sorumluluğu muhalefete ve başka yerlere yükleme çabası içindedir. Yeni yılla birlikte iktidar değişikliği artık bir zorunluluk halini almıştır Saray çevresi büyük bir israf ve tüketim içinde, aldıkları ihaleler, özelleştirmeler, büyük imtiyazlarla verilen Kamu Özel İşletmeleri ve kullanım hakları ile gittikçe zenginleşmektedir. Artan işsizlik, gelirsizlik, paranın değer kaybı ile derin yoksulluk altında inleyen halkımızın talebi erken seçim ve iktidar değişikliğidir” ifadelerini kullandı.

‘UMUTLU BİR YIL DİLİYORUZ’

Baskılar ve halkı kandırma, gündemi değiştirme çabalarının sonuç vermeyeceğine vurgu yapan Aksaz Şahbaz, “Demokratik bir şekilde seçimler bir an önce yapılacak ve sarayın hukuksuz tek adam rejimi yerine halkın iktidarı kurulacaktır. Üreten ve hakça bölüşen, barış ve refah içinde yaşayan, kimsenin bir diğerini ötekileştirmediği, hukukun hakim olduğu bir Türkiye olarak Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız. Geleceğe güvenle bakacağımız bir yıl dileğiyle yeni yılınızı kutluyor sağlıklı, mutlu ve umutlu bir yıl diliyoruz.” Şeklinde konuştu. FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri