/
3 dakikada okunabilir

75BİN 755 ÖĞRENCİYE KAYNAK KİTAP

Kütahya geneline gönderilen kaynak kitapların 75bin 755 öğrenciye ulaştırılacak. Geçen yıl uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi etmeyi amaçladıklarını belirten Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencilerin bu kaynaklardan istifade etmelerini istedi

Millî Eğitim Bakanlığı, İlkokul ikinci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilere uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek amacıyla yardımcı kaynak desteğinde bulundu. 23 milyon 518 bin yardımcı kaynak kitap olarak bastırıldı ve öğrencilere ücretsiz dağıtılmak üzere illere gönderildi.

“meb.gov.tr” adresinden de ulaşılan yardımcı kaynaklara bu adres üzerinden 7 milyon 181 bin 791 kez erişim sağlandı.

ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI DA

YER ALIYOR

Kaynak kitapların içeriğinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kütahya geneline gönderilen kaynak kitapların 75bin 755 öğrenciye ulaştırılacağı açıklandı.

Kitap deposunda dağıtıma gönderilecek yardımcı kaynak kitapları ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Daha sonra Linyit İlkokulunda yardımcı kaynak kitapların dağıtımına katıldı.

‘KAYNAKLARDAN YARARLANIN’

Öğrencilere kaynak kitaplar hakkında bilgi veren Hasan Başyiğit, geçen yıl uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek ve eğitimi desteklemek adına yardımcı kaynak kitapların önemine değindi. Öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırılan ders kitaplarının yanında kaynak kitapların öğrencilerin eğitimine katkıda bulunacağını belirten Başyiğit, öğrencilerin bu kaynaklardan istifade etmelerini istedi, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz