/
2 dakikada okunabilir

KANSER TANI VE TEDAVİSİNDE AMELİYATSIZ YÖNTEM

Yeni teknolojiler kullanarak ameliyatsız tedaviler yaptıklarını ifade eden KSBÜ Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, “Kliniğimize büyükşehirlerden de hastalar geliyor. Hastalarımız mutlu ayrılınca, biz de mutlu oluyoruz.” dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Girişimsel Radyoloji Kliniği, kanser tanı ve tedavisinde ileri teknoloji kullanarak, ameliyatsız tedaviler gerçekleştiriyor.

‘BÜYÜKŞEHİRLERDEN HASTALAR GELİYOR’

KSBÜ Radyoloji Anabilim Dalı (AD) Başkanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, kanser tanı ve tedavisinde gerçekleştirdikleri başarılı müdahaleler ile ilgili, “Yeni teknolojiler kullanarak ameliyatsız tedaviler yapıyoruz. Kanserli hücreler yakılıyor veya bunların büyümesini engelleyerek, küçülmesini sağlıyoruz. Kliniğimize büyükşehirlerden de hastalar geliyor. Hastalarımız mutlu ayrılınca, biz de mutlu oluyoruz.” dedi.

Doç. Dr. Korkmaz son girişiminde Dr. Öğr. Üyesi Furkan Ertürk Urfalı ve ekibiyle birlikte, karaciğerinde tümör bulunan üç hastaya başarılı müdahalede bulundu. Küçük bir iğne deliğinden girilerek, ameliyatsız mikrodalga ablasyon tedavisiyle tümörler yakıldı.

MİKRODALGA ABLASYON NEDİR?

Bu teknikte yüksek frekanslı elektromanyetik dalgalarla doku içindeki su molekülleri harekete geçirilip ısı üretilerek, tümör yakılıyor.

KSBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın, Korkmaz ve ekibi tebrik etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Sağlık haberleri

‘MASKEYİ ÇIKARMAYIN’

Kütahya’da vaka sayıları yükselmeye başladı. Omicron varyantının çok kolay bulaştığını ifade eden Kütahya İl Sağlık Müdürü

‘FARKLI SALGINLAR ÇIKABİLİR’

Koronavirüsün topluma etkilerinin ele alındığı söyleşide Rektör Vural Kavuncu, “Doğa kendisini dengeleyene kadar farklı salgınlar çıkabilir.

NÖBETÇİ ECZANE SAYISI ARTTI

Kütahya Eczacılar Odası Başkanı Cahit Ceylan, vatandaşların fazla beklemeden ilaç alabilmesi için şehirdeki nöbetçi eczane sayısının

DOMUZ DEĞİL NORMAL GRİP

Domuz gribi vakalarının görüldüğüne dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan,