/
4 dakikada okunabilir

MASKESİZ BİR YIL OLSUN

Yeni yılın ilk gününde Kütahyalılara 2022 yılından beklentilerini sorduk. Sağlık, huzur ve mutluluk dileğinde bulunan vatandaşların odağında ekonomik rahatlama ve virüssüz bir yıl vardı.  2021 yılında aşkı bulduğunu ifade eden bir genç ise aşkının daim olmasını diledi.

‘SALGIN SON BULSUN’

2022 yılına dair en büyük hayalinin koronavirüs salgının bir an önce son bulması olduğunu ifade eden Leyla Canlı, şu ifadeleri kullandı: “Maske taktığımız son yıl 2021 olur inşallah. En büyük dileğim bu. Sağlık, afiyet, huzur ve dileklerin gerçek olmasını diliyorum. 2021’de kötü olaylar yaşadık yangınlar gördük. 2022’de başımıza 2021’de yaşadığımız kötülüklerin hiçbiri gelmesin”

Gurbetçi olduğunu ifade eden Enes Göztepe ise herkesin aksine Dolar’ın, Euro’nun yükselmesini isterken; 2021 yılında bulduğu aşkın daim olmasını diledi. 2022 yılına dair hayalinin ailesi ve sevdikleriyle mutlu huzurlu olmak olduğunu belirten Ozan Karagüzgil, “Öncelikle tüm insanlar iyi olsun yeter benim için. Geleceğimi kurgulamak için bir beklentim yok zaten” dedi.

 ‘ALLAH VARSA UMUT VARDIR’

Sevdiklerimle birlikte huzurlu bir yıl istediğini belirten Mustafa Nuri Öztoprak, “Açıkçası böyle olacağına dair bir umudum yok ama Allah varsa umut vardır” şeklinde konuştu.

Tüm Kütahya’ya sağlıklı huzurlu bir yıl dileyen Fatih Özbey, “Çok ihtiyacımız var şehir olarak küçük bir şehiriz buna rağmen büyük zorluklar yaşadık. Özellikle esnafımızın 2022’de işlerinin iyileşmesini temenni ediyorum dedi.

Ekonomi çok dengesiz gittiğine dikkat çeken Eyüp Çetin Ayboğan, piyasanın rayına oturmasını dileğinde bulundu. Ayboğan, Millet olarak birbirimizden kopmamayı, genç bir çiftçi olarak özellikle çiftçinin yaşadığı sorunların son bulmasını diliyorum. Mazot, gübre bu sene hep çok pahalıydı inşallah 2022’de destekler olur, fiyatlar düşer” şeklinde konuştu.

DİLEKLER GENÇLERE

2022’den kendisi için hiçbir beklentisi olmadığına vurgu yapan İsmail hakkı Erkman, “Ben yaşlıyım artık dileğim olmasa da olur gençler için tüm dileklerim onlar iyi olsun mutlu yaşasın. Gençler güzel okuyarak çok çalışarak uyansın bu derin uykularından dileğim bu.” ifadelerini kullandı.

Herkes için güzel bir yıl temennisinde bulunan Yasemin Uçar, Kütahya’da özellikle gençlerin iyiliğe, güzelliğe çok ihtiyacı olduğunu ifade ederek gençler için yeni iş imkânları kurulmasını,  pandeminin sona ermesini diledi. Bunun için dilekten öte birlik ve beraberlik gerektiğine değinen Uçar, maske mesafe kurallarını hatırlattı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu