4 dakikada okunabilir

‘ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN’

Dövizdeki büyük düşüşe rağmen temel ihtiyaç ürünlerinde umulan indirimin yapılmadığına dikkat çeken MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, esnaf oda başkanlarıyla bir araya gelerek “En az yüzde 10 indirim bekliyoruz. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kamuoyuna duyurduğu “Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası” kapsamında MHP Kütahya teşkilatı da harekete geçti.

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve birliğe bağlı oda başkanlarını ziyaret eden MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve yönetim kurulu üyeleri, oda başkanlarına bilgilendirmede bulunarak kampanyaya tüm esnafların katılması çağrısını yaptı.

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan ve Esnaf Odalarının başkanları ile bir araya gelen MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlatılan kampanyanın tüm Türkiye’de yankı bulduğunu belirtti. “Kütahya teşkilatları olarak bizler de bu sürece esnaflarımızın destek olması adına çalışmalarımızı hızla başlattık” ifadelerini kullanan Alıç, bir haftadır il ve ilçe teşkilatlarının esnafları ziyaret ederek indirim çağrısı yaptığını açıkladı.

‘EN AZ YÜZDE 10 İNDİRİM BEKLİYORUZ’

Esnaf Odaları Başkanları ile bir araya gelerek daha fazla esnafımıza ulaşmayı hedeflediklerine dikkat çeken Selçuk Alıç, “Döviz kurundaki büyük düşüşün ardından halkın kullandığı temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında da ciddi oranda indirim yapılması beklenirken, umulan adımların atılmasında yavaş ve isteksiz hareket edildiği gözlemlenmektedir. Kur reel değerlerine çekilirken; fiyatlardaki abartılı artışların sonlandırılması ve özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerekmektedir. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir. Bu anlamda bizlerde ilimizdeki esnaflarımızdan en az yüzde 10 indirim bekliyoruz. İnşallah bu kampanyayla birlikte hem esnafımız hem vatandaşımız mutlu olacaktır” dedi.

Ziyaretten ve bu çağrıdan memnuniyet duyduklarını ifade eden Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, her konuda esnafların devletin ve milletin yanında olduklarını ifade ederek, kampanyaya destek vereceklerini söyledi.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri