//
5 dakikada okunabilir

‘KSBÜ GİDEREK BÜYÜYOR’

Giderek büyüyen ve gelişen KSBÜ’nün Diş Hekimliği Fakültesi’nden bu sene ilk mezunların verileceğini belirten KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu, 2021 yılının Diş Hekimliği Fakültesi için olumlu gelişmelere sahne olduğunu belirtti. Rektör Kavuncu, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bir kilometre taşı olduğunu vurguladı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde yılsonu değerlendirme toplantısına katıldı.

Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Berceste Güler, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Banu Çukurluöz Bayındır ile merkezde görevli akademik ve idari personellerin yer aldığı toplantıda merkezin kuruluşundan bugüne işleyişi hakkında konuşuldu.

‘İVME YUKARIYI GÖSTERİYOR’

2021 yılında önemli gelişmeler olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, “En başta ocak ayında burada hep birlikte açtığımız ağız diş sağlığı merkezi henüz daha oturmamıştı. Ama bugün cıvıl cıvıl çalışan bir eğitim ve uygulama alanımız haline dönüştü. Bunda sizin katkılarınız çok büyük. İvme yukarıyı gösteriyor her açıdan. Geçen sürede hastalarımızdan da çok büyük bir memnuniyet alıyoruz. Bunu gerek burada gerek şehirde hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KSBÜ’nün giderek büyüdüğünü ve geliştiğinin ifade eden Rektör Kavuncu: “Diş hekimliği fakültemizde de artık gelecek sene 5. Sınıf öğrencilerimiz olacak ve mezuniyet için artık onları hazırlayacağız. Bizim sahaya çıkan ilk göz ağrılarımız olacak, bizi temsil eden ilk doktorlarımız olacak” dedi.

Ağız diş sağlığı merkezinde önemli bölümler açıldığına değinen Rektör Kavuncu, “Dijital Estetik Ünitesi de herhalde en önemli açılımlardan bir tanesiydi. Bu sene de bu yatırımlar elimizden geldiği kadar devam edecek. Muhtemelen yeni cihazlar, yeni ekipmanlarla birlikte geçen sene aslında çalışmasını yaptığımız panoramik röntgen ile hemen hemen bizden istemiş olduğunuz ekipmanları neredeyse hepsi yerine getirmiş olduk.” Şeklinde konuştu.

‘2021 OLUMLU GELİŞMELERE SAHNE OLDU’

2021 yılının Diş Hekimliği Fakültesi için olumlu gelişmelere sahne olduğunu söyleyen Rektör Kavuncu, şu ifadeleri kullandı: “Eksiklerimiz olsa bile 2021 yılının Diş Hekimliği Fakültesi için olumlu gelişmelere sahne olduğunu, önemli aşamalar kaydettiğimizi, bu merkezin de bir kilometre taşı niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Diş Hekimliği Fakültesinde icraat anlamında tarihe not düşecek gelişimleri açısından ileride de anılması anlamında da değerli olacağı kanaatini taşıyorum. Şu anda burada olmasalar da daha önce bizlere emek veren hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Buradaki eksik ve ihtiyaçları bizlere iletirseniz sevinirim. Yeni yılda mutluluk, sağlık ve huzur diliyorum.”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve

‘BİR ŞEYLER YAPMAMIZ GEREK!’

İnsanlığın iklim değişikliğine kafa yorması gerektiğini belirten Vali Ali Çelik, su kaynaklarının giderek azaldığı süreçte davranışların