/
5 dakikada okunabilir

‘YANINIZDAYIZ’

İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği iş birliği ile düzenlenen Din Öğretimi Çalıştayında katılımcılara teşekkür eden KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, dün olduğu gibi bundan sonrada İmam-Hatip Liselerinin ve ortaokulların yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği iş birliği ile düzenlenen “Din Öğretimi Çalıştayı” Simav’da gerçekleştirildi.

24-26 Aralık tarihleri arasında Simav Eynal Kaplıcalarında gerçekleştiren çalıştay, ilahiyatçı, sosyolog, yazar ve Argetus Araştırma’nın danışmanlığını yürüten Erol Erdoğan’ın “Çocuk ve Gençlik Araştırmalarının Eğitimciye Söyledikleri” başlıklı açılış konuşmasıyla başladı. Cumartesi günü ilk oturumda çalıştay Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Rehberlik Koordinatörü Bahattin Güneyin “Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesine Yönelik Temel Çalışmaları ve Hedef 2022 Çalışmaları” hakkında sunumlarını gerçekleştirdi.

Çalıştayın ikinci oturumunda ise Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, başkanlığın yaptığı çalışmalar hakkında önemli bilgiler aktarırken üçüncü oturumda “İyi Örnekler Paneli” gerçekleştirildi. Cemile Erkan, Nihat Morgül, Ali Uslu, Süleyman Önsay ve İbrahim Eren “okul tanıtımı, Akademik ve Mesleki Çalışmalar ve Proje Faaliyetleri” konularında açıklamalarda bulundular. Çalıştayın dördüncü oturumunda ise İstanbul Bilimler Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi akademisyen ve araştırmacı yazar Prof. Dr. Lütfi Arslan, “Din Öğretiminde Yeni Dönem Yeni Üslup” başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

‘SORULARI CEVAPLADI’

Çalıştayın son gününde ise ilk oturumda TİDEF Genel Başkanı Mustafa Yelek “İtibar Yönetimi” başlıklı sunumunu gerçekleştirirken “Dünden Bugüne Din Öğretimi ve Gelecek Perspektifi” konulu son oturumda ise Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz konuşmalarını gerçekleştirdi, katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Simav Eynal Kaplıcalarında 2,5 gün süren Din Öğretimi Çalıştayı’nın sonunda KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, çalıştayı birlikte gerçekleştirdikleri Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve katılımcılara teşekkür ederken, KİHMED olarak dün olduğu gibi bundan sonrada İmam-Hatip Liselerinin ve ortaokulların yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ise çalıştaya katılan konuklara ve çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür etti.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı