2 dakikada okunabilir

‘YOKSULLUK BÜYÜYOR’

Eylül 2002’den bu yana görülen en yüksek enflasyon oranının gerçekleştiğini belirten CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, yoksulluğun her geçen gün büyüdüğüne değindi. Buğday fiyatına yüzde 23 zam yaptığını da hatırlatan Ali Fazıl Kasap, ekmeğe zammın da kapıda olduğunu açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, enflasyon oranlarının duyurulması üzerine açıklanmalarda bulundu.

Enflasyonun 19 yılın zirvesine çıktığını belirten Ali Fazıl Kasap, “Aralık ayında yıllık enflasyon yüzde 36,08 oldu. Bu oran Eylül 2002’den bu yana görülen en yüksek enflasyon. Enflasyon uçtu, işsizlik şaha kalktı. Yoksulluk her geçen gün büyüyor. Memleketi mahvettiler. İlk seçimde gidecekler” ifadelerini kullandı.

‘EKMEĞE ZAM KAPIDA’

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ekmeklik buğday fiyatına yüzde 23 zam yaptığını da hatırlatan Ali Fazıl Kasap, “Ekmeğe zam kapıda!” dedi.  İktidarın memleketi mahvettiğin ve yönetemediğini ifade eden Ali Fazıl Kasap, Türkiye’nin bu ucube sistemden bir an önce kurtulması ve normalleşmesi için hemen seçime gidilmesi gerektiğini ve yoksulluğun her geçen gün büyüdüğünü belirtti.

Kasap, yılın son saniyeleri; konutlarda doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50, motorinde 1 lira 29 kuruş, benzine 61 kuruş, LPG’ye 78 kuruş zam yapıldığına da değindi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz