4 dakikada okunabilir

‘2022’DE DE DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

2021 yılında 238 orman köylüsü aileye toplam 12milyon 569bin TL ORKÖY kredi desteği verildiğine değinen Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran, “2022 yılında da köylerde yaşayan vatandaşların sosyal ve ekonomik yönden kalkınması için desteklerinin devam edeceğini vurguladı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü verdiği ORKÖY kredileri ile çok daha fazla insana hizmet sunmanın gayreti içerisinde çalışmalarına devam ediyor.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından kırsalda yaşayan vatandaşlara destek olup, kendi ekonomilerine katkı sağlamalarına imkan sunmak için verilen ORKÖY kredileri, köylerde yaşayan vatandaşların da yüzünü güldürüyor.

Orköy Kredi Destekleri konularında Orman Köy İlişkileri Şube Müdürü Jale Güven ve Şube elemanları tarafından birçok köyde yapılan toplantılarda;  köylerde uygulanan projeler ve bu projeler için gerekli şartların nasıl yerine getirileceği konuları görüşüldü ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kredilerini kullanan ve aile ekonomisine katkı sağlayan köylü vatandaşlar, Orman Genel Müdürlüğüne ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne destekleri için teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

2022 yılında da köylerde yaşayan insanların sosyal ve ekonomik yönden kalkınması için desteklerini sürdüreceklerini belirten Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran “Ekonomik durum ne kadar iyi olursa, refah seviyesi o kadar artar ve hayat şartları iyileşir. Amacımız daha çok yere ulaşmak ve daha çok vatandaşımıza elimizden geldiğince kredi desteği vermek” ifadelerini kullandı.

12MİLYON 569BİN TL KREDİ DESTEĞİ

Bölge Müdürü Kemal Kayıran yaptığı açıklamada; “Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2021 yılında 238 orman köylüsü ailemize  10.066.200 TL’si kredi, 2.513.200 TL’si hibe olmak üzere toplam 12.569.000 TL  ORKÖY kredi desteği verdik.   ORKÖY kredi desteği olarak ormanlarımızın devamlılığı için birlikte çalıştığımız 53 Orman köylüsü ailemiz mekanizasyon kredisinden faydalanarak 4.876.000 TL’si kredi,1.219.000 TL.’si hibe olmak üzere traktörlerini aldılar. Ayrıca 143 ailemize süt sığırcılığı,37 ailemize süt koyunculuğu,3 ailemize manda yetiştiriciliği,1 ailemize motorlu testere,1 ailemize çilek yetiştiriciliği olmak üzere 185 ailemize ORKÖY kredi destekleri verilmiştir” şeklinde konuştu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz