2 dakikada okunabilir

‘EMEKLİ HİÇE SAYILDI’

Türkiye’nin emeklisine asgari ücret kadar maaş veremediğine değinen CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Biz en düşük emekli aylığı 4.253 lira olsun derken iktidar, açlık sınırının altında bir ücreti emekliye layık gördü” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, memur ve emekliye yapılan zamları değerlendirdi.

Sadece elektrik ve doğalgaz zammının bile asgari ücrete yapılan artışı silip götürdüğünü belirten Ali Fazıl Kasap, “Tüm maaş zamları daha cebe girmeden eridi gitti. Hekimlerimize maaş artışı yalan oldu. Bu konuda mücadelemiz sürecek. Ülkeyi mahvettiler. Milletimizi perişan ettiler. İlk seçimde gidecekler” ifadelerini kullandı.

‘KİMSE HAK ETTİĞİNİ ALAMADI’

İğneden ipliğe her şeye zam geldiği bir ortamda ne işçi, ne memur, ne de emeklinin hak ettiği ücreti alamadığını savunan Ali Fazıl Kasap, “Biz en düşük emekli aylığı 4.253 lira olsun derken iktidar, açlık sınırının altında bir ücreti emekliye layık gördü. Türkiye, emeklisine asgari ücret kadar maaş veremiyor.” Şeklinde konuştu.

Emeklileri bir kez daha hiçe sayıldığına değinen Ali Fazıl Kasap, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine enflasyon farkı dışında hiçbir şey verilmediğinden memura ise sadece yüzde 2.5 zam verildiğinden yakındı.

Ali Fazıl Kasap, “Sofralarımız yanıp tutuşuyor. Saraydakiler bir eli yağda, bir eli balda yaşarken milyonlarca yurttaşımız yoksulluk, açlık ve sefaletle sınanıyor. Fedakarlığı millet yapıyor, cefayı millet çekiyor. Sefayı da Erdoğan ve saray sosyetesi sürüyor” şeklinde konuştu.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz