/
7 dakikada okunabilir

‘GÖREVİ LAYIKIYLA YÜRÜTECEĞİM’

DPÜ’de Genel Sekreterlik görevine getirilen Eyyüp Bilen, “Görevlendirme haberiyle birlikte dizlerimin bağı çözüldü” ifadelerini kullandı. Bilen, görevi elinden geldiğince özverili biçimde ve gereken tüm fedakârlıkları yaparak layıkıyla yürüteceğine değindi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Genel Sekreterlik görevini yürüten Miktat Bektaş’ın emekli olmasının ardından Strateji Geliştirme Daire Başkanı Eyyüp Bilen, Genel Sekreterlik görevine getirildi.

Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen devir teslim törenine, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Atilla Batur, Genel Sekreterlik görevini devreden Miktat Bektaş ile bu görevi devralan Eyyüp Bilen, Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Çetin, daire başkanları ve idari personeller katıldı.

Genel Sekreterlik görevini devreden Miktat Bektaş’a, makamında verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Rektör Kazım Uysal, Genel Sekreter Vekilliği görevine getirilen Eyyüp Bilen’in de aynı başarıyı sürdüreceğine inanıyorum. Allah, Miktat Bey’e uzun ömürler versin ve kendisine bundan sonraki yaşamında istediği gibi mutlu huzurlu bir emeklilik yaşamı nasip etsin inşallah. Strateji Geliştirme Daire Başkanımız Eyyüp Bey’i bu göreve layık bulduk. Kendisi özellikle hesap kitap konusunda gayet başarılı bir arkadaşımız. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Alınan bu kararın üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

‘ATEŞTEN BİR GÖMLEĞİ ÇIKARDIM’

Genel sekreterliğin zor bir görev olduğunu ifade eden Miktat Bektaş, “Bu bir bayrak yarışı. Sırası gelen, yeni kişiye görevini devreder. Kendi kendime ve görev sınırlarımı dâhilinde üniversitenin taşınır ve taşınmazlarını kendi malım gibi korudum mu, kul hakkı yedim mi, yanlış sözler söyledim mi, ‘devletin malı deniz’ anlayışını yıkabildim mi diye soruyorum. Ancak bu sorgulamaların sonu yok. Zerre kadar iyi davranışımızın da zerre kadar kötü davranışımızın da karşılığı olacağını biliyorum. Adeta bir ateşten gömleği çıkarmanın huzuru içindeyim. Eyyüp Bey’e başarılar diliyorum. Kendisinin bizim dönemimizden daha iyi bir yönetim sergileyeceğine inanıyorum” dedi

“Görevlendirme haberiyle birlikte dizlerimin bağı çözüldü” ifadelerini kullanan Genel Sekreterlik görevini devralan Eyyüp Bilen, çok heyecanlı olduğunu görevi elinden geldiğince özverili biçimde ve gereken tüm fedakârlıkları yaparak bu görevi layıkıyla yürüteceğine değindi.  

EYYÜP BİLEN KİMDİR?

1968 yılında doğan Bilen, üniversiteyi 1985-1989 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Afyon İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde okudu. 2016-2017 yılları arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Başkanlığında yüksek lisans yaptı. 1990 yılı 24 Ocak tarihinde Eruh Mal Müdürlüğünde muhasebe memuru olarak göreve başladı. 1997-1999 yılları arasında Mardin Mazıdağı ilçesinde saymanlık müdür yardımcısı, 1999-2001 yılları arasında Mazıdağı ilçesinde Mal Müdürü, 2001-2003 yılları arasında da Mardin Nusaybin ilçesinde Mal Müdürü olarak görev yaptı.

2003 yılında Erzurum Katma Bütçeli İdareler Saymanlığına Saymanlık Müdürü olarak atandı. Erzurum Sağlık Kurumları 2 nolu Döner Sermaye Saymanlığında 2008 yılına kadar Saymanlık Müdürü olarak görev yaptı. 2008 yılı Temmuz ayında Edirne Sağlık Kurumları Döner Sermaye Saymanlığına Saymanlık Müdürü olarak atandı. 2012-2013 yılları arasında Edirne Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı.

5 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Defterdar Yardımcılığı yazılı sınavında Türkiye 1.si ve 31 Mayıs 2021 tarihinde yapılan Defterdar Yardımcılığı mülakat sınavında da yine Türkiye 1.si olmuştur. Kütahya Kurumlar Döner Sermaye Saymanlığında Saymanlık Müdürü görevinde bulundu. 6 Şubat 2020 tarihinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesine Fakülte Sekreteri olarak 14 Kasım 2020 tarihinde ise Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak atandı.

Eyyüp Bilen evli ve dört çocuk babasıdır.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve

‘BİR ŞEYLER YAPMAMIZ GEREK!’

İnsanlığın iklim değişikliğine kafa yorması gerektiğini belirten Vali Ali Çelik, su kaynaklarının giderek azaldığı süreçte davranışların