4 dakikada okunabilir

‘HUZUR PAYI HUZUR VERSİN’

Çinigaz yönetiminin aylık 30 bin lira huzur payı aldığını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Başkan Alim Işık’ı Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya yapmaya çağırdı. 30 Bin TL’nin Kütahya’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını öneren Ahmet Erbaş, “Böylece “huzur hakkı parası”  adı gibi huzur vermiş olur.” dedi

Kütahya genelinde Doğalgaz dağıtım işini gerçekleştiren Çinigaz hakkında yaptığı eleştiri ve yorumlarla gündeme gelen Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Çinigaz yönetiminin almış olduğu huzur hakkı hakkında açıklamalarda bulundu.

‘30 BİN TL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİLSİN’

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın içinde bulunduğu Çinigaz yönetiminin aylık yaklaşık 30 bin lira aldığını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Kütahya Belediyemiz aslında çok güzel bir projeye imza atabilir.  MHP Belediyesi olarak tüm Türkiye’deki Belediyelere örnek olabilir. Kütahya Belediyesi, Çinigaz’da hissedar olduğu için huzur hakkı almaktadır. Kütahya ilimizde 67 mahalle var. Bu yaklaşık 30 bin lira 67 mahalle muhtarına bölünerek verilebilir. Muhtarlarımızda bu para ile her ay ihtiyaç sahibi bir kişinin doğalgaz parasını ödemiş olur. Böylece “huzur hakkı parası”  adı gibi huzur vermiş olur. Sonuçta bu para Kütahya Belediye Başkanı makamının değil, Kütahya Belediyesinindir. Başkanımız bu parayı her ay ihtiyaç sahiplerine dağıtması ile, hem Türkiye’de ilk olmuş olacak hem de diğer belediyelere de örnek olmuş olacaktır.” dedi.

‘LİMİTİ YA ARTIRIN YA DA KALDIRIN’

Kütahya’da kartlı doğalgaz abonelerine uygulanan alım kısıtlaması hakkında da açıklamalarda bulunun MHP Milletvekili Erbaş ; “ Son günlerde yüzlerce vatandaşımız beni telefon ile arayarak, ilimizde kart ile belli tutarda gaz alabildiklerini bu nedenle sürekli kuyruğa girerek gaz aldıklarını ifade ettiler. Bu soğuk kış şartlarında insanları kuyrukta bekletmeye kimsenin hakkı yoktur. Çinigaz şirketi ile benim hiçbir sorunum yok, şahsi problemim ise hiç yoktur. Ancak halkımın hangi kurumda sorunu var ise o benim sorunumdur. Bu sebeple Çinigaz yetkililerine sesleniyorum. Doğalgaz fiyatlarında son dönemde değişim olmuştur. Dolum limiti de buna oranla artırılmalıdır. Bu limiti ya artırın, ya da tamamen kaldırın.” Diye konuştu.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz