//
3 dakikada okunabilir

TAKSİMETRE GÜNCELLEMESİNDE FAHİŞ FİYAT

Kütahya’daki taksici esnafın taksimetre güncellemelerinden en hafif şekilde etkilenmesi için sıkı pazarlık yaptıklarını ve 600TL civarında bir ücrete anlaştıklarını ifade eden Kütahya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlyas Aslan, ‘Yine de bu fiyat, kısa sürede yapılan bu kadar kolay bir hizmet için fahiş bir bedel” dedi.

Tüm Türkiye’de taksimetrelerini güncellemek için soluğu yetkili servislerde alan taksici esnafı işlem için alınan ücretlere isyan etti.

GAZETE KIRKÜÇ’e açıklamada bulunan Kütahya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlyas Aslan, Kütahya’da da güncellemenin fahiş bir fiyata yapıldığını belirtti.

‘SIKI PAZARLIK ETTİK’

Taksimetre ayarı yapan firmaların fahiş fiyatlar sunduğunu ifade eden Kütahya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlyas Aslan, Kütahya’da odalarının üyesi 160 taksicinin fiyatlardan etkilenmemesi için sıkı bir pazarlık yaptıklarına değindi. İlyas Aslan “Oturduk günlerce tekrar tekrar pazarlık yaptık esnafımızın etkilenmemesi için. Fiyatı olabildiğince düşürdük ama yine de geçen senelere oranla fazla bir fiyat verildi. Biz 6 ay önce anlaşma yaptığımızda da fazla gelmişti.” ifadelerini kullandı.

KÜTAHYA’DA TAKSİMETRELER

600 TL’YE GÜNCELLENDİ

Güncelleme fiyatlarının ilden ile değişiklik gösterdiğini belirten İlyas Aslan, “Dibimizde Eskişehir Bin TL’ye  güncelleme yaptırdı. İstanbul’da aynı hizmet için Bin 250 TL verildi. Fiyatlar şehirden şehire de değişiklik gösteriyor. Biz aylar önce anlaşma yapıp tüm üyelerin 600 küsür TL’den aynı hizmeti almasını sağaldık. 6ay önce anlaştık ama bu para yine de çok fazla, fahiş bir fiyat” dedi.

Yapılan işlemin dakika içince sonladığını ve çok kolay bir işlem olduğunu vurgulayan İlyas Aslan, “Bu kadar maliyetli olmasına gerek yok. Sistem üzerinden yapılan çok kolay bir iş” ifadelerini kullandı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

DÜZENLEME ŞART

Konut alım satımlarında alınan yüzde 4’lük tapu harcı ödemesinde ev kredi ile alınmışsa vatandaşın üç ayrı