/
5 dakikada okunabilir

DÖRDÜNCÜ YILIN BAŞINDA

Bugün 8 Ocak 2022..

Zaman su misali akıp gidiyor..

Aslında akıp giden zaman da değil.. Ömürler tükeniyor.

Gazete KIRKÜÇ’ te yazmaya başlayalı üç yıl olmuş. Başka bir ifade ile üç yıl dolmuş. Bu yazıyla dördüncü yıldan gün almış oluyoruz.

Siz değerli okurların huzuruna “ Yeni Bir Yolculuk “ başlıklı yazımızla çıktık 3 yıl önce.

Ve.. “Bundan böyle Gazete KIRKÜÇ ‘ün bu köşesinde, yeni adresimizde sizlerle birlikte olacağız. Belki sıkça yazamayacağız ama sıkmadan, sizlerin de görüş ve düşüncelerini dikkate alarak/ değerlendirerek yazmaya gayret edeceğiz”  ifadelerimizle selâmlaşmıştık. “ Birinci Yıl Anısına “ başlıklı yazımızla da ilk bir yılı değerlendirmiş tarih, kültür, sanat, siyaset, spor ve gündeme dair kaleme aldığımız konuların kısa bir özetini sizlerle paylaştık.

☆☆

Geride bıraktığımız 3 yılın  son 2 ‘ sinin ana gündemi bütün dünyayı ve tabii olarak ülkemizi de her bakımdan etkileyen Koronavirüs salgını ve buna bağlı bütün bir dünyanın ( Amerika, Avrupa, Çin, Japonya gibi gelişmiş ülkeler dahil) içinden geçtiği ve devam eden ekonomik türbülans oldu.

Özellikle Koronavirüsün Güey Afrika çıkışlı Omicron kılıklı varyantı çok hızlı yayılarak ülkeleri tehdit etmeye devam ediyor.

Bütün ülkeler karşılaştıkları bu kaçınılmaz durum karşısında ekonomik yapılarını gözden geçirerek âcil tedbirler almaya, yeniden yapılandırmaya başladı. İlkin İngiltere ‘de başlayan tedarik alanında ki sıkıntılar bütün Avrupa’yı  , Amerika ‘yı  ve diğer ülkeleri derinden etkiledi, etkilemeye de devam ediyor.

Enerji ( elektrik, doğal gaz ve petrol ürünler) ve yine Avrupa başta olmak üzere gelişmiş gelişmemiş bütün ülkelerde yüzde 600 lere varan oranda zamlandı. Bütün dünyada yaşanan bu kaçınılmaz durum bir çok toplumsal olaylara bahane edildi ya da  fırsat bilindi.

Hal böyle olunca bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yazılı, görsel, sesli ve dijital medyanın, köşe yazarlarının öncelikli yazı konusu Koronavirüs ve ekonomi oldu.

☆☆

Yazı hayatımız elbette son üç yıldan ibaret değil. Bundan önce Medya Kütahya  gazetesinde dört yıla yakın düzenli şekilde haftalık yazılar yazdık. Geçmişte de Kütahya Postası gazetesinde henüz ofset baskılar yok iken Yusuf Koç ağabeyle şimdilerde olduğu gibi birlikte yazdık.

Allah sağlık ve ömür verdiği sürece yazmaya.. Evlerinize, iş yerlerinize yazıhanelerinize misafir olmaya niyetliyiz.

☆☆

Anadolu da gazeteci olmak, gazete çıkartmak zordur. Dışarıdan çok havalı ve sükseli görünür. Ama o görüntünün gerisinde ne zorlukların, ne eziyetlerin olduğunu bir çoğumuz bilmez, bilemeyiz. Gazetecilik çok zahmetli ama bir o kadar da güzel bir meslektir.

10 Ocak 2022 Pazartesi Çalışan  Gazeteciler Günü.

Yazılı, görsel, sesli ve dijital medyada, haber ajanslarında; kimi sahada kimi masa  başında emek veren, koşturan, ter döken tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, sağlık, afiyet ve esenlikler diliyorum.

Daha nice sağlıklı güzel yıllarda buluşmak duâ ve dileğiyle..  Allah’a emanet olunuz.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son KÖŞE YAZILARI haberleri

GAZETEMİZ 17 YAŞINDA

  Bugün çok mutluyuz değerli okurlar. Çünkü 17 yaşına girdik. Biz yerel kimliğimizle, gazete kırküç adıyla 2005’den

ADIM ADIM ŞAMPİYONLUĞA..

“B.Kütahyaspor kurulduğu (26 Mayıs 1966) günden bugüne oynadığı bütün liglerde (2.lig, 3.lig, BAL ligi..) şampiyonluğa koşarken

2022 ATILIM YILIMIZ OLACAK

Bilgisayarın başına oturduğumda bazen neyi yazacağıma bir türlü karar veremiyorum. Bu konu yokluğundan değil bilakis çokluğundan