/
3 dakikada okunabilir

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu ziyarette Tavşanlı güveci ve Tavşanlı Leblebisi ikram edilirken Dernek Başkanı Süleyman Muslu, ilk günkü heyecanla faaliyetlerine devam edeceklerini vurguladı

Ankara’da sosyal, kültürel, ekonomik buluşma ve işbirliklerinin adresi Kütahya Kültür Derneği faaliyetlerine devam ediyor.

Farklı etkinlikler ile Ankara’da Kütahya adına ciddi bir atılım yapan Kütahya Kültür Derneği, yurt içi ve dışından değişik alanlarda insanlara Kütahya Kültürünü tanıtıyor. Son olarak Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu’nun ev sahipliğinde Kütahya Kültür Derneği Konağında, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Ak Parti Ordu milletvekili Ergun Taşcı, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları kurul üyesi Ankara Üniversitesi Rektörü Prof Dr.Necdet Ünüvar, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof Dr.Musa Kazım Arıcan, Ankara Akyurt İlçe Kaymakamı Metin Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Ankara Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar Keskin, Ankara İlim Yayma Cemiyeti Müdürü Kasım Demir, Ankara Üniversitesi Rektör Özel Kalem Müdürü Ümmet Artuç, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Tetkik Hakimi Samed Altındağ, TBMM Parlamenter Danışmanları Derneği Başkan Vekili Ali Nihat İraz, İlim Yayma Cemiyeti Muhasebe Müdürü Ahmet Demiryürek,Tavşanlı esnafından Yusuf Ceylan,Özasil Madencilik Personel Şefi Hüseyin Sağdıç ağırlandı.

GÜVEÇ VE LEBLEBİ İKRAM EDİLDİ

Samimi bir ortam da geçen buluşmada Kütahya yöresel lezzetleri tanıtıldı. Misafirlere Tavşanlı güveç ve leblebisi ikram edildi.

Kütahya Kültür Derneği’nin kurulduğu günden beri Kütahya’nın tanıtımı için mücadele ettiğini ifade eden Dernek başkanı Süleyman Muslu, “Çalışmalarımızı aynı duygu ve heyecanla bundan sonra da  devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı. Başkan Muslu program davetlerine   katılan misafirlere teşekkür etti.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

MASKESİZ BİR YIL OLSUN

Yeni yılın ilk gününde Kütahyalılara 2022 yılından beklentilerini sorduk. Sağlık, huzur ve mutluluk dileğinde bulunan vatandaşların