3 dakikada okunabilir

‘BASIN MENSUPLARININ YANINDAYIZ’

Gazetecilerin milletin doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlendiğine vurgu yapan Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, “Biz ilkeli, tarafsız ve Türk Milletinin çıkarlarını gözeten her basın mensubunun yanındayız. Yaşadığı zorluklar bizim de zorluklarımız, sıkıntılar bizim de sıkıntılarımızdır.”dedi.

Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın açıklamasında bulundu.

‘YAŞANAN SIKINTILAR BİZİM DE SIKINTILARIMIZDIR’

Her türlü zor çalışma şartlarına rağmen, ülkemizde, Kütahya’da ve yurt dışında görev yaparak vatanı temsil eden değerli basın mensupları görevlerinin özveriyle yaptığına değinen İlker Bukni, “Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak milletin doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Maalesef, Türk Milletini yalan ve yanlış bir şekilde bilgilendiren Gazetecilik kisvesine bürünmüş şahıslar da meydanlar da gezmektedir. Biz ilkeli, tarafsız ve Türk Milletinin çıkarlarını gözeten her basın mensubunun yanındayız. Yaşadığı zorluklar bizim de zorluklarımız, yaşadığı sıkıntılar bizim de sıkıntılarımızdır.” İfadelerini kullandı.

‘TÜM BASIN ŞEHİTLERİMİZİ YÂD EDİYORUZ’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Şüphesiz demokrasi, haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur.” Sözlerini hatırlatan Bukni, “Bu anlamlı günde Esenyurt’ta vazifesini icra ederken şehit edilen basın mensubumuz Cengiz Akyıldız ağabeyimiz başta olmak üzere tüm basın şehitlerimizi yâd ediyor, Kütahya’mızda ve ülkemizin her köşesinde mesleğini icra eden gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, ilkeli ve Türk Milletinin sesi olma görevini yürüten tüm gazetecilerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yâr ve yardımcıları olsun.” Şeklinde konuştu.

FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ÖNCE SAĞLIK ÖNCE GÜVENLİK

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 24-28 Ocak tarihlerinde yapılacak bütünleme sınavlarını kaçırma endişesi yaşayan öğrencilere, KSBÜ Rektörü

VAKA SAYISI ARTIYOR

Kütahya’da 1 – 7 Ocak haftasında 100 bin kişide 226,12 olarak belirlenen vaka sayısı 8-14 Ocak