3 dakikada okunabilir

‘GARİBAN ANADOLU ÇOCUĞUNA DAĞITTIM’

Çinigaz’ın kurulduğu günden bu yana tüm eski Belediye Başkanlarının şirketin doğal yönetim kurulu üyeliği yaptığını vurgulayan Başkan Alim Işık, “Ben başkan olduğum dönemden itibaren verilen huzur hakkının bir kuruşunu kendime harcamadım. Kütahya Belediye Başkanlığı Odasına gelen gariban Anadolu çocuğuna dağıttım” dedi.

TARTIŞMALARA CEVAP VERDİ

Basın mensuplarını Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal tesislerinde ağırlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Çinigaz A.Ş. tarafından verilen huzur hakkı tartışmalarına cevap verdi.

Yönetim kurulu üyelerinin maaşını Çinigaz A.Ş.’nin belirlediğini ifade eden Başkan Alim Işık, “Her şirketin sahibi, yönetim kurulunun içinde bulunduğu insanların maaşını belirliyor. Ben buranın üyesi olmadan Belediye Başkanı seçildikten sonra Çinigaz yönetimi maaşı brüt 30bin TL olarak belirlemiştir. Buradan duyurulur. Ben ayda 20bin TL para alıyorum. Devletin aldığı 10 bin TL vergiyi Çinigaz Alim Işık’ın cebine de vermiyor. Bu 20 bin TL’nin fazlasını da bir kuruşunu şahsi harcamamda kullanmamak üzere Kütahya Belediye Başkanlığı Odasına gelen gariban Anadolu çocuğuna dağıttım, dağıtmaya da devam ediyorum.” İfadelerini kullandı.

‘BELEDİYEYE DEĞİL ŞAHSA’

Çinigaz kurulduğu günden beri Kütahya’da Belediye Başkanlığı yapan tüm eski başkanların şirketin doğal yönetim kurulu üyeliği yaptığını vurgulayan Başkan Alim Işık, “Benden önceki belediye başkanları da aynı huzur haklarını alıyordu ve bu huzur hakkı da belediyeye verilen değil yönetim kurulu üyesi şahsa verilen haklardır. Kullanımı da kişinin vicdanına kalmıştır. Ben başkan olduğum dönemden itibaren verilen huzur hakkının bir kuruşunu kendime harcamadım. Ben almasam şirketin kasasında kalacak bir paradır zaten almama gibi bir lüksümüz de olamaz. Nereye kullanacağına da kişinin vidanı yön verir” şeklinde konuştu.

Çinigaz A.Ş.’ye İkizhöyük, Andız, Geven, Enne, İnköy Mahallerinin doğalgaz talebinin iletildiğini dile getiren Başkan Işık, doğalgaz hattı döşenmesi için talepte bulunduklarını kazı izninin verildiğini açıkladı. Işık, “Çini gazda yönetim kurulu üyesi Âlim Işık bunu yapıyor” dedi.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri