/
6 dakikada okunabilir

‘PROJELERE PROJE EKLEDİK’

Kamuoyunun merakla beklediği projelerin son durumlarını paylaşan Başkan Alim Işık, “130 projenin 95’i uygulamaya geçti. 130 projeye ilave 52 proje daha ekledik.” Dedi. Başkan Işık, Kütahya’nın en işlek bölgesinde yerel basının okunurluğunu artıracak protokole de imza attı

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Kütahya’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programa Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve basın mensupları katıldı

ŞEHRİN EN İŞLEK NOKTASINA LED EKRAN

Programda Kütahya Gazeteciler Cemiyeti ve Kütahya Belediyesi arasında bir protokol imzalanarak Kütahya’nın en işlek noktalarından biri olan Cumhuriyet Caddesi’nin girişine Gazeteciler Cemiyeti’nin kullanması için bir led ekran kurulması kararlaştırıldı.

65 inç’lik led ekranın hem gazeteciler cemiyetine gelir sağlayacağını hem de Kütahya’daki yerel gazetelerin okunurluğunu artıracağını ifade eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, düzenlenen program ve imzalanan protokol için Başkan Işık’a teşekkür etti.

Kütahya Belediyesi’nin projeleri hakkında açıklamalarda da bulunan Başkan Alim Işık, “Seçim öncesi vaat edilen 130 projenin 95’i 2buçuk yılda uygulamaya geçti. 130 projeye ilave 52 proje daha ekledik. Uygulamaya koyduğumuz proje sayısı böylelikle 140’ı geçti. Dönemimizin sonunda 200’e yakın projeyi bu şehre kazandıracağız.” Dedi.

‘BU ŞEHİR BU DÖNEMDE

GAYRİMENKUL ZENGİNİ OLDU’

Görev süresi boyunca çok sayıda hazine arazisinin şehre bedelli ya da bedelsiz kazandırıldığını ifade eden Başkan Işık, “Bu şehir bu dönemde gayrimenkul zengini oldu desem abartmamış olurum. Hakkımızdı almamız gerekiyordu ve aldık en iyi şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu. Meydan projesinin son durumunu özetleyen Başkan Işık, “Şu an meydan projesini yapacağımız arazi belediyemizin mülkü oldu. Özellikle destekleri için Sayın Valimize ve İl Özel İdare’ye teşekkür ediyorum. Karşılıklı takas usulüyle eski belediye binasını KSBÜ idari binası olarak kullanılması için verdik. Aksi takdirde daha fazla zaman alacaktı. İhalesi yapıldığında bu yıl içinde bu proje şehrimize kazandırılacak” ifadelerini kullandı.

VAZO KULE’DE SON DURUM

Küçük Sanayi Sitesi’nde TOKİ ile işbirliği içinde esnaf odasıyla bir protokol imzalandığını açıklayan Başkan Işık, “Bin 600 işyerinin sığacağı projeyi hazırladık. 525 talep gerçekleşti. Projemiz çizildi. İhale süreçleri devam ediyor.” dedi.  Kütahya Belediye Hastanesi hakkında da bilgi veren Başkan Işık, KSBÜ’nün yeni kampüs alanı Germiyan Kampüsü genişleme alanı içinde 70 dekar alanın belediye mülkü olduğunu belirten Başkan Işık,  çok önemli bir fedakârlıkla şehrin doğusunda da hastane olması için araziyi Milli Emlak’a verdiklerine değindi.  Devletin kaynakları ile bu yatırımın şehre kazandırılmasına ön ayak olduklarını dile getiren Işık, Vazo Kule hakkında da konuştu. Hava mania kriterlerine özel izin alındığını açıklayan Işık, hem yol ticaretinin gelişeceği hem yöresel ürünlerin yer bulacağı proje ile Kütahya’nın bir dünya kenti olacağını dile getirdi.

Kanal Kütahya Projesi ile 18 km’lik kanalın daha iyi değerlendirilmesi sağlanacağını belirten Başkan Işık, “Şimdi ikinci etap başlayacak. Gölet ve 1 km’lik kanal boyunu 100 metre genişliğinde bir regülasyon alanı planlıyoruz 93 dekardan 80 dekarından fazlasının mülkiyetini çözdük. 12-13 dekarlık kısmı da bedel belli olduğunda kazmayı vuracağız.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

ÖNCE SAĞLIK ÖNCE GÜVENLİK

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 24-28 Ocak tarihlerinde yapılacak bütünleme sınavlarını kaçırma endişesi yaşayan öğrencilere, KSBÜ Rektörü