//
2 dakikada okunabilir

“YENİ NESİLLER YENİ TEKNOLOJİLER İLE YETİŞİYOR”

Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı ile Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanlarının altyapısı iyileştirildiği “Yeni Nesiller Yeni Teknolojiler İle Yetişiyor” projesi kapsamında 7 öğretmen ve 160 öğrenciye eğitim verildi

Zafer Kalkınma Ajansı’nın Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklediği, Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Yeni Nesiller Yeni Teknolojiler İle Yetişiyor” projesi hayata geçti.

160 EĞİTİM VERİLDİ

Proje kapsamında Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı ile Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanlarının altyapısı iyileştirildi ve yeni bir CNC atölyesi kuruldu. İlgili alanlardan 7 öğretmene eğitici eğitimleri, 160 öğrenciye de alınan makinelerin tanıtım ve kullanımına yönelik eğitimler düzenlendi.

MEZUN ÖĞRENCİLERE İSTİHDAMDA ÖNCELİK

Proje hayata geçmeden önce mevcut atölyelerde öğrenciler hayal ettikleri ürünlerin tasarımlarını yaptıktan sonra üretim aşamasına geçemiyorlardı. Proje ile yeni teknolojilerle donatılmış atölyelerde hayatlarını etkileyen ürünler üreten öğrencilerin mesleki eğitime bakış açıları değişti. Aynı zamanda gelen talepler doğrultusunda ürettikleri ürünlerden gelir elde etmeleri boş vakitlerini de okulda geçirme isteklerini arttırdı. Okulun tercih edilebilirliğinin artmasına da vesile olan proje ile yapılan protokollerle firmaların mezun öğrencilere istihdamda öncelik vermesi bekleniyor.  

ZAFER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz