//
2 dakikada okunabilir

TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

Lisansüstü öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ ve ’Kurbağalardan Biyoaktif Peptidlerin Elde Edilmesi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ başlıklı doktora tezleriyle TÜBİTAK’tan burs desteği kazandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde öğrenim gören öğrenciler, Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, TÜBİTAK’ın lisansüstü öğrencilere sunulan burslarından yararlanmaya hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2210-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Yüksek Lisans Burs Programı ve 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı’nın belirlediği alanlarda DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyokimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muharrem Akcan’ın danışmanlığında çalışmalar yapan iki öğrencinin burs başvuruları kabul edildi.

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya göre, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerden Nurcan Biçen’in ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ başlıklı yüksek lisans tez çalışması 2210-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Yüksek Lisans Burs Programı kapsamında ve doktora öğrencilerden Şeyda Kara’nın ’Kurbağalardan Biyoaktif Peptidlerin Elde Edilmesi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ başlıklı doktora tez çalışması ise 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

DPÜ Rektörlüğü’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada “Öğrencilerimizi ve öğretim üyemizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz” denildi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

‘BİR ŞEYLER YAPMAMIZ GEREK!’

İnsanlığın iklim değişikliğine kafa yorması gerektiğini belirten Vali Ali Çelik, su kaynaklarının giderek azaldığı süreçte davranışların