KÜTAHYA POLİSİNDEN NO43 OPERASYONU

499

Alkollü bir mekan sahiplerini korkutarak çevre edinmeye ve silahlı olaylara karışarak korku havası oluşturmaya çalışan 10 şahıs yasal izinle dinlendi. Silahlı bir yapılanma oluştura suç işemeye devam eden  şahısların yakalanması için 17 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 13 şahıs yakalanarak gözaltına alındı

Kütahya’da çok sayıda silahlı olaya karıştığı tespit edilen suç örgütüne yönelik 17 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Polisin ‘NO43’ ismi verdiği operasyonda, 13 şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde bulunan alkollü bir mekana bir gurubun zorla çalışmak suretiyle gidip iş yeri sahiplerini korkutarak çevre edinmeye ve silahlı olaylara karışarak korku havası oluşturmaya çalıştıkları 10 şahıs hakkında yasal dinleme başlatıldı.

17 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Yağma olayını gerçekleştirmek için silahlı bir yapılanmanın oluştuğu bu yapı ile suç işlemeye devam ettikleri tespit edildi. Bu çerçevede il merkezinde 101 personelin katılımıyla 13 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik 17 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyonda, 5 tabanca ve 4 ruhsatsız tüfek ele geçirildi. 13 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili toplam 20 şüpheli şahsın ifadesi alınırken, 10 şüpheli mevcutlu olarak adliye sevk edildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *