ÖĞRENCİLERİN TASARLADIĞI TABAKLARI ÖĞRENCİLERİN YEMEKLERİ DOLDURACAK

483

12 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek DPÜ’de Tasarla & Tabakla etkinliği ile DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü öğrencileri, Pazarlar MYO öğrencilerinin menülerine uygun tabak tasarımları yapacak. Tasarlanan tabaklar MYO öğrencilerinin hazırlayacakları yemeklerle servis edilecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Pazarlar MYO Gıda Teknolojisi programı ile Güzel Sanatlar Fakültesini Seramik ve Cam bölümü öğrencileri, Tasarla & Tabakla etkinliğinde bir araya gelecek.

Pazarlar MYO Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde 12 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek etkinlikte DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü öğrencileri, Pazarlar MYO öğrencilerinin menülerine uygun tabak tasarımları yapacak. Tasarlanan tabaklar MYO öğrencilerinin hazırlayacakları yemeklerle servis edilecek.

ÇÖLYAK HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKİLECEK

Dünya Çölyak Farkındalığı Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlik hakkında DPÜ Pazarlar MYO Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer, şunları söyledi: “Etkinliği Dünya Çölyak Farkındalığı Haftası kapsamında olduğu için 12 Mayıs günü Pazarlar MYO’da düzenleyeceğimiz Çölyak Festivali’yle beraber düzenleyeceğiz. Pazarlar MYO Gıda Teknolojisi programı ile Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünün ortaklaşa gerçekleştireceği etkinlikte Gıda Teknolojisi öğrencilerinin menülerini, Seramik ve Cam bölümü öğrencilerinin menülere uygun seramik tabaklarıyla sunacağız. Etkinlik kapsamında belirlenen menülerin çölyak farkınalığına katkı sağlamasını ve yöresel lezzetlerin farklı sunum birliktelikleri ile beraber dünya mutfağına tanıtılmasını hedefliyoruz.”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *